Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5980)
Gajewski Jan 1899.05.01
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.12 - 1941.07
LokalizacjaRówne (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Świętosław (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dolina (Ukraina, obwód iwanofrankiwski), koordynaty: Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Filipowski Andrzej 1899
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.10 - 1942.03.01
LokalizacjaDobcza (Polska, województwo podkarpackie, powiat przeworski, gmina Adamówka) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Rakpas (Rosja, Republika Komi, rejon kniażpogostski) Ługowoje (Kazachstan)
Markowski Antoni
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.12.22 - 1942.03.07
LokalizacjaIwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Pałkino (obecnie część Jekaterynburgu), obwód swierdłowski Szypicznyj (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Futerek Tomasz 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1940.05
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Donbas (Ukraina)
Dąbkowski Wiktor 1890
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.10.07 - 1942.12.04
LokalizacjaZłoczów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD (Zamek w Złoczowie), ul. Tarnopolska 4 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Borowicze (Rosja, obwód nowogrodzki, rejon borowicki), ul. Ugolszczyków 46 Mstinstroj (Rosja, rejon nowgorodzki) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Gau Józef 1897.05.05
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.04 - 1942.04.11
LokalizacjaZdzięcioł (Białoruś, obwód grodzieński) Nowogródek (Białoruś), Więzienie ul. Mickiewicza 28 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Moskwa (Rosja) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Taszkent (Uzbekistan) Kagan (Uzbekistan)
Drozd Piotr 1898
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09.02
LokalizacjaPoniatówka (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński) Krupiec (Ukraina, obwód rówieński, rejon radziwiłłowski) stacja kolejowa Michałówka (Ukraina, obwód lwowski, rejon sokalski) Christoforowo (Rosja, obwód kirowski, rejon łuzski) żambylski obwód (Kazachstan) Prusy (Jampol) (Ukraina, obwód lwowski, rejon pustomycki)
Giedryć Jan 1907
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05 - 1942.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Murowana Oszmianka (Białoruś, obwód grodzieński, rejon oszmiański), koordynaty: Oszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Oltiariq (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Palestyna
Gałuszewski Kazimierz 1899.03.04
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.04.29
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Gramatucha (Majskoje, Rosja, Obwód Nowosybirski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Kattakurgan (Uzbekistan) Budy (Polska, województwo podlaskie, powiat hajnowski, gmina Białowieża)
Bartosiewicz Marcin 1908
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.09.07 - 1942.02.14
LokalizacjaBiełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Unieżma (Rosja, obwód archangielski, rejon onieżski) Majguba (Rosja, Republika Karelia, rejon siegieżski) Piniega (Rosja, obwód archangielski) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia) Chinar (Rosja, Republika Dagestan, rejon derbencki) Aktiubińsk (Aktobe, Kazachstan) Samarkand (Uzbekistan, wilajet samarkandzki) Narpaj (Uzbekistan)
Nowikowski Marian 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.19 - 1942.04.02
Lokalizacja-
Willmann Szymon 1901
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1939.11.20 - 1942.03.20
LokalizacjaGródek Jagielloński (Gródek, Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Siewwostłag (Rosja, obwód magadański)
Wiśniewski Józef 1891
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.03 - 1941.08.25
LokalizacjaObwód rówieński (Ukraina) Łódź Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hołyszóka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Zalewski Izydor
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1939.12 - 1942.01.02
LokalizacjaKiwerce (Ukraina, obwód wołyński) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Workuta (Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Nukus (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zakrzewski Wacław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.19 - 1941.08
LokalizacjaBusk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Zaprudnik Leon 1914
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.05.10
LokalizacjaHustaty (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) jarkowski rejon (Rosja, obwód tiumeński) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Kontoszyno (Rosja, Kraj Ałtajski, rejon kosichiński) Gʻuzor (Uzbekistan)
Zyselman Leon
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.12.19 - 1942.01.26
LokalizacjaPińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Ługowoje (Kazachstan)
Ziembiński Marian 1888
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.13
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś), Więzienie Zarządu NKWD, ul.Gogola/ul.Lapacina; Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zieliński Idzi 1897.08.20
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia-
LokalizacjaPieszczanka (Rosja, Kraj Permski) rejon karakulski (Uzbekistan, wilajet bucharski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Teheran (Iran)
Zazula Piotr
Temat