Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5992)
Grydziuszko Wiktor
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939 - 1942.02
LokalizacjaUral (Rosja, obwód świerdłowski)
Nowak Józef 1896
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.09.14
LokalizacjaTaszkient (Uzbekistan) Dżałał-Abad (Kirgistan) Tarnopol (Ukraina) Teheran (Iran) Denysiw-Kupczynce, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon kozowski) rejon iżemski (Rosja, Republika Komi) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Andiżan (Uzbekistan)
Bazyliński Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09. - 1942.08.14
LokalizacjaZastawie (Ukraina, obód rówieński, rejon berezieński) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Szobja (Rosja, obwód archangielski, rejon wilegodzki) Witiunino (Rosja, obwód archangielski)
Bednarczyk Jan
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.12.12 - 1942.02.26
LokalizacjaRóżanystok (Polska, wojeództwo podlaskie, powiat sokólski, gmina Dąbrowa Białostocka) Pawłodar (Kazachstan) Kujbyszew (Rosja, obwód nowosybirski)
Waserberger Leon
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.11.02 - 1941.12.24
LokalizacjaTarnów Rzeszów Brody (Ukraina) Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Monasterzyska (Ukraina), Obóz przejściowy (Fabryka Tytoniu), ul. Szewczenka 15 Buczacz (Ukraina) Husiatyn (Ukraina), Obóz przejściowy Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hermanów (Tarasiwka, Ukraina, obwód lwowski), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wasiewicz Mieczysław 18.02.1919
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.11.02 - 1942.05.15
LokalizacjaRiazań (Rosja) Kaługa (Rosja) Areszt śledczy, ul. Nikoło-Kozinskaja 110a Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski), Więzienie NKWD, proyezd Kanatny 81 Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Lewito Czesław 1922.01.20, Białystok
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.02.24
LokalizacjaBiałystok, ul. Elektryczna 3 stacja kolejowa Pawłodar (Kazachstan) Bobrowo (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon terenkolski)
Ludwig Jan 1919
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940-1942.02.23
LokalizacjaObwód swierdłowski (Rosja) Domaczewo (Białoruś)
Żołędziewski Zygmunt
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1942.11.13-1943.06.24
LokalizacjaObórki (Ukraina), koordynaty: koordynaty: 50.990439, 25.773145 Taraż (Ukraina) Cumań (Ukraina) Marianówka (Ukraina) Hołodnica (Ukraina) Borowa (Ukraina) Parośla (Ukraina) Zamoście (Ukraina) Zaułek (Ukraina) Nierucze (Ukraina) Halinówka (Ukraina) Koźle (Ukraina) Chołoniewicze (Ukraina)
Malec Władysław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.09.17-1942.02.21
LokalizacjaPogranicznyj (Rosja, Kraj Nadmorski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Głęboka (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski)
Malinowski Antoni 1919
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.04-1942.03.15
LokalizacjaBiałystok Lipieck (Rosja, obwód lipiecki) Orzeł (Rosja, obwód orłowski) Jekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Marcinkowski Kazimiez
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.02-1941
LokalizacjaPerm (Rosja, Kraj Permski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński)
Tomas Michał
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.20 - 1942.06.05
LokalizacjaKojry (Białoruś, obwód witebski, rejon postawski) Barnauł (Ałtajski Kraj, Rosja)
Finkler Gustaw
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.06.22-1942.08.12
LokalizacjaBandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Karkin Batasz (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Kurgan (Uzbekistan, wilajet taszkencki) Taszkent (Uzbekistan) Kijów (Ukraina) Smiła (Ukraina, obwód czerkaski, rejon czerkaski) dworzec kolejowy Penza (Rosja)
Szwec Michał
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.25 - 1942
LokalizacjaIwanków (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon borszczowski) Orzeł (Rosja)
Uss Bronisław 1921
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02 - 1941.10.21
LokalizacjaŁuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1
Dzikiewicz Józef 1917.02.26
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.04.15 - 1942.02.17
LokalizacjaRossosz (Rosja, obwód woroneski) Lwów (Ukraina) Liwny (Rosja, obwód orłowski) Orzeł (Rosja) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Faber Jakub 1910
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.06.22 - 1942.03.15
LokalizacjaIwano-Frankiwsk (Ukraina) Czortków (Ukraina, obwód tarnopolski) Czerkasy (Ukraina) Charków (Ukraina) Kursk (Rosja) Jekaterynburg (Rosja) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Laja (Rosja, obwód swierdłowski, górnouralski okręg miejski) Kołomyja (Ukraina, obwód iwanofrankiwski)
Grabowy Stanisław 1919.04.10
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.04.17 - 1942.03.15
LokalizacjaPodwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Lipieck (Rosja) Jekaterynburg (Rosja) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Gasperowicz Henryk 1918
Temat