Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5908)
Bobrow Eugeniusz 1906
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.10.18
LokalizacjaŁomża, Siedziba NKWD, ul. Polowa Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Kożwa (Rosja, Republika Komi) Usa (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Bujko Henryk
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.23
LokalizacjaKazachstan
Chodynicki Aleksander
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacja-
Chuzal Jan 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.20
LokalizacjaJaroszewo (Białoruś, obwód brzeski, rejon baranowicki) Zaruzskaja (Rosja, obwód archangielski) Qorako‘l (Uzbekistan, wilajet bucharski) Shahrisabz (Uzbekistan, wilajet kaszkadaryjski), koordynaty:
Czajkowski Aleksander
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1941.02.20 - 1941.09.23
LokalizacjaPińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Pińsk (Białoruś), Siedziba NKWD, ul. Albrechtowska (ul. Kirowa) Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Chamot Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaPerespa (Ukraina, obwód lwowski, rejon sokalski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nianda (Urdoma, Rosja, obwód archangielski)
Wilarski Mieczysław 1920
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.11.25 - 1941.09.22
LokalizacjaKlesów (Ukraina, obwód rówieński, rejon sarneński) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Irak
Wiśniewski Józef 1891
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.03 - 1941.08.25
LokalizacjaObwód rówieński (Ukraina) Łódź Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hołyszóka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wielgosz Józef 1919
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Warkowicze (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Młodowo (Ukraina, obwód rówieńskii), Jeniecki obóz pracy przymusowej rejon krzemieniecki (Ukraina, obwód tarnopolski) Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Własiuk Jan 1893
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.28 - 1941.09
LokalizacjaRokitno (Ukraina, obwód rówieński) Żytomierz (Ukraina), Więzienie, ul. Watutina 172 (ul. Nezałeżnosti 172) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Wasilewski Aleksander 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.29
LokalizacjaŁuck, koszary (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Dilny Ilko 1899.08.02
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.12.04 - 1941.10.01
LokalizacjaZłoczów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD (Zamek w Złoczowie), ul. Tarnopolska 4 Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Siewdwinłag (Rosja, obwód archangielski)
Dobrogowski Aleksander
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.10.24 - 1942.02.10
LokalizacjaProsnica (Rosja, obwód kirowski, rejon kirowo-czepecki) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Drzewoszewski Józef
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.30 - 1942.03.22
LokalizacjaLitwa Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Niemenczyn (Litwa, okręg wileński) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) czimbajski rejon (Uzbekistan, Karakałpacja)
Baliński Kazimierz 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.25
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) koszary Łuck (Ukraina, obwód wołyński), koordynaty: Równe (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Werba Dubieńska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Rudnia (Rudnia Poczajowska, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sądowa Wisznia (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Pługów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Bartosiewicz Marcin 1908
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.09.07 - 1942.02.14
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Biełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Unieżma (Rosja, obwód archangielski, rejon onieżski) Majguba (Rosja, Republika Karelia, rejon siegieżski) Piniega (Rosja, obwód archangielski) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia) Chinar (Rosja, Republika Dagestan, rejon derbencki) Aktiubińsk (Aktobe, Kazachstan) Samarkanda (Uzbekistan, wilajet samarkandzki) Narpaj (Uzbekistan)
Otwinowski Stanisław 1900
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.08.31 - 1942.02.24
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Zaporoże (Ukraina) stacja Izwiestkowaja (Rosja, żydowski obwód autonomiczny, rejon obłuczeński) Buriejłag (Rosja, Żydowski Obwód Autonomiczny) Ałmaty (Kazachstan)
Ozimkowski Marceli 1901
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.02.06
LokalizacjaWłodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski)
Zaręba Anatol 1894.03.04
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.06 - 1941.09.23
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zazula Piotr
Temat