Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5908)
Rodziewicz Jan 1916
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1943.06.22-1944.02
LokalizacjaBakowce (Ukraina) Łuck (Ukraina) Adamówka (Ukraina)
Romanowski Wincenty
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1943.05.06-1943.12
LokalizacjaKlepaczów (Ukraina) Gaj (Ukraina) Ostrówki (Ukraina), koordynaty: 51°15′39,5″N 23°52′55,7″E Przebraże (Hajowe, Ukraina) Hermanówka (Ukraina), koordynaty: 50.880104, 25.572428 Rożyszcze (Ukraina) Katerynówka (Ukraina) Kopaczówka (Ukraina) Zofiówka (Ukraina)
Siedlecki Władysław
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1942-1944.02
LokalizacjaŁuck (Ukraina) Torczyn (Ukraina) Szepiel (Ukraina) Usicze (Ukraina) Czarne Łozy (Ukraina) Koszów (Ukraina) Chorochorzyn (Ukraina) Smoligów (Ukraina) Prohonów (Ukraina) Antonówka (Ukraina) Uściłóg (Ukraina) Bielin (Ukraina)
Turowski Józef
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1943.03.03-1944.01.13
LokalizacjaLepan (Ukraina) Przebraże (Hajowe, Ukraina) Rafałówka (Ukraina) Omelno (Ukraina) Granatów (Ukraina) Jesionówka (Ukraina) Grabowiec (Ukraina) Wólka Sadowska (Ukraina) Zofiówka (Ukraina) Huta (Ukraina) Marianówka (Ukraina) Woronczyn (Ukraina) Jeziorce (Ukraina) Antonówka (Ukraina) Ożdżary (Ukraina) Ołyka (Ukraina) Łuck (Ukraina) Zautrce (Ukraina) Torczyn (Ukraina)
Żukowski Tadeusz
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1943.05.07-1943.12.25
LokalizacjaŁokacze (Ukraina) Koszów (Ukraina) Torczyn (Ukraina) Łuck (Ukraina) Liniów (Ukraina) Wólka Sadowska (Ukraina) Granatów (Ukraina) Jesionówka (Ukraina) Włodzimierz (Ukraina), koordynaty: 50.84294439829443, 24.33261702449536 Hrubieszów
Lipka Wacław 1905
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Ziemia Ostrowska
Data wydarzenia1943.07.01-1943
LokalizacjaOstrów Mazowiecka, Tartak „Beliner Holzkantor”, ul. Ostrołęcka (ul. Sikorskiego)
Kułtyka Michał
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
Lokalizacjastacja kolejowa Medyka Kijów (Ukraina), dworzec Kolejowy Pimija (Rosja, Kraj Krasnojarski)
Kowalski Marcin
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.03.15-1943
LokalizacjaSwierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Taszkient (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Bonca Brunon
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1944.02.21-1945
LokalizacjaNowy Klincz
Freda Krystyna
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1943.01.06-1944.01.21
LokalizacjaPotulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Lipusz
en
Sala Józef 1894?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.06.29-1944.05
Lokalizacja-
Słowikowski Zygmunt 1903?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1942.11-1943.09
LokalizacjaPiaseczno (Warszawa)
Strąk Stanisław 1901?
TematFort Pomiechówek – katownia na Mazowszu
Data wydarzenia1941.03.10-1944.09.31
LokalizacjaPomiechówek, Fort III
Zalewski Stanisław 1892?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1941.08-1944.08
LokalizacjaTreblinka, Karny obóz pracy przymusowej Stara Maliszewa Chruszczewka Szlachecka Chruszczewka Włościańska
Steinhauf Renata
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1939.09-1944.10.26
LokalizacjaBarłożno Mątowy Wielkie
Steinhauf Renata
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1939.09-1944.10.26
LokalizacjaBarłożno Mątowy Wielkie
Jarząbek Józef
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1944.07.25-1945
LokalizacjaNowy Bukowiec
Wardach Hieronim
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1941.07.01-1944.03
LokalizacjaKijarz (Ukraina) Rożyszcze (Ukraina) Kiwerce (Ukraina) Katerynówka (Ukraina) Olganówka (Ukraina) Rudnia (Ukraina) Wełnianka (Ukraina) Sitarówka (Ukraina) Klepaczów (Ukraina) Adamówka (Ukraina) Matyldowa (Ukraina) Retowo (Ukraina) Kopaczówka (Ukraina) Sokul (Ukraina) Elżbietyn (Ukraina), koordynaty: 50.92524054222905, 25.35332705447704 Gaj (Ukraina) Łuck (Ukraina)
Gołębiewski Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaDobra Wola (Białoruś, obwód brzeski, rejon łuniniecki), koordynaty: 52°21′05″N 26°54′50″E Perekop (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki)
Grynblat Uszer
Temat