Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6225)
Sawicki Leopold 1906?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.11-1942.08
LokalizacjaOstrówek (pow. węgrowski)
Zajek Ignacy 1900?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.03-1944.11
LokalizacjaŁyse (pow. ostrołęcki)
Mroczek Jan
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1940.04.19-1945.04.12
LokalizacjaMalbork Kolonia (Niemcy)
Czubaj Wincenty 1895?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.09-1943.05
LokalizacjaBeniaminów (woj. mazowieckie) Dąbkowizna (Wólka Radzymińska)
Dąbrowska Stanisława
TematLubelszczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1940.11.23-1942.09.17
LokalizacjaTurów (woj. lubelskie) Radzyń Podlaski, Areszt Gestapo, ul. Warszawska 5a Lublin KL Auschwitz-Birkenau KL Flossenbürg (Niemcy)
Burdon Wiesława
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1940.05-1942.02
LokalizacjaMalbork Grudziądz
Orłowska Janina
TematMasowa eksterminacja – KL Stutthof
Data wydarzenia1939.09.01-1940.01.05
LokalizacjaChojnice Szymankowo (woj. pomorskie) KL Stutthof Gdańsk
Wiecki Jan
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.11-1941.03
LokalizacjaGrabowo (pow. starogardzki) Chotycze Klincz (Wielki Klincz) Toruń Głodowo (woj. pomorskie) KL Stutthof Wysin
Dumała Tytus 1903?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941-1942.05
LokalizacjaKruszyna (pow. radomski) Wola Goryńska KL Auschwitz-Birkenau Bliżyn, Obóz pracy przymusowej Lager-Kruszyna, Obóz szkoleniowy Dalejów
Krogulski Robert Ludwik
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.08-1944
LokalizacjaLegionowo
Feret Ludwik 1901.08.10
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03.18
Lokalizacjastacja kolejowa Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski, rejon ryskulowski) Kaduj (Rosja, obwód irkucki, rejon niżnieudiński) Mazów (Ukraina, obwód lwowski, rejon złoczowski)
Maciejko Jan 1923.03.23
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.11.10-1941.08
LokalizacjaStacja kolejowa Juraciszki (Białoruś, obwód grodzirńdki, rejon iwiejski) Pawłodar (Kazachstan) Aktobe (Kazachstan) Żolboldy (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon aktogajski) Koziewicze (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski)
Horoch Andrzej
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.21-1942.03.18
LokalizacjaNieśwież (Białoruś) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan)
Uszacki Leon 1918
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939 - 1941.10.26
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Workutłag (Rosja, Republika Komi) Północny Podbiegunowy Obóz Pracy (Obóz Północny Kolejowy) Siewżełdorłag Kożwa (Rosja, republika Komi)
Czartowski Czesław 1897
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.09-1942.03.11
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Kirow (Rosja) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi), Oddział rolniczy, Sowchoz nr. 2 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Warszawa
Józefowicz Piotr 1901
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.20-1941.09.01
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Gudogaj (Białoruś) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) Ajkino (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Janczarski Teofil 1884.04.28
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.21 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Druja (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski), Koszary Korpusu Ochrony Pogranicza Słobódka (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Opsa (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Brasław (Białoruś, obwód witebski), Areszt śledczy, Budynek Starostwa Powiatowego, ul. Sowiecka 119 Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Święciany (Litwa, okręg wileński), Więzienie NKWD, ul. Stoties 8 Mariinsk (Rosja, obwód kemerowski), koordynaty: Gulistan (Uzbekistan, wilajet syrdaryjski), koordynaty:
Grodyński Stanisław
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.10.01
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) rejon ałdański (Rosja, Republika Jakucja) Grudziądz (Polska, województwo kujawsko-pomorskie) Buszcza (Ukraina, obwód rówieński) Lwów (Ukraina)
Taratuta Piotr 1895
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.11.24
LokalizacjaTarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Winnica (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Bracławśka 2 Kijów (Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Żowtnewoji rewoluciji 1 (al. Herojiw Nebesnoji Sotni 1) Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Lefortowo”, ul. Lefortowskij wał 5 Orzeł (Rosja), więzienie NKWD, ul. Krasnoarmiejskaja 10 Pawłodar ( Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski)
Chuzal Jan 1899
Temat