Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6255)
Ulanowska Stefania 1900
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.12.19 - 1941.08
LokalizacjaBajasz Utiepow (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański, rejon ulański), koordynaty: Przemyśl Lwów (Ukraina) Boke (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański, rejon żarmiński) Semej (Kazachstan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Chmielewska Władysława 1918.01.24
TematArchipelag Gułag – Republika Mordowii
Data wydarzenia1940.02.03-1941.09.17
LokalizacjaBrześć (Białoruś) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Potʹma (Rosja, Republika Mordowii) Temłag (Republika Mordowii) Wolsk (Rosja, obwód saratowski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Csabak Leon 1918
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.12.18-1942.03.24
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Norylłag (Rosja, Kraj Krasnojarski) Norylsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja), Zamek więzienny, ul. Republiki 72 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Odessa (Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Engelsa 64 (ul. Marazliewskaja) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Śniatyń (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20)
Czerniak Zygmunt 1905
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.21-1942.02.27
LokalizacjaTaszłak (Toshloq, Uzbekistan) Fergana (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Kiwer (Rosja, obwód archangielski, rejon wiliegodzki) Czeremuszski (Rosja, obwód archangielski, rejon kotłaski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński), Więzienie ul. Sowiecka 44 stacja kolejowa Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński)
Chołubko Jan 1910
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1939.12.14-1942.04.18
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Syzrań (Rosja, obwód samarski) Wołgołag (Rosja, obwód jarosławski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Nowogródek (Białoruś, obwód grodzieński)
Czapnicki Erwin
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.07-1942.02.04
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Samarkanda (Uzbekistan) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Abez (Rosja, Republika Komi) Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Areszt śledczy, ul. Kamieniecka 39 Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Sieniawa (Polska, województwo podkarpackie, powiat przeworski)
Haas Ludwika
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.14-1942.06.20
LokalizacjaDżałał-Abad (Kirgistan) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski) Szypunowo (Rosja, Kraj Ałtajski) Sowchoz Sypunowskij, ul. Sadowaja 74, Krasnyj Jar (Rosja, Kraj Ałtajski, rejon szypunowski) Wilno (Litwa), Uniwersytet Wileński
Henke Władysław 1899.01.02
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.06-1942.02.25
LokalizacjaCzokpak (Kazachstan) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wilno (Litwa), ul. Szewczenko 7 Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Słowita (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Łuck (Ukraina, obwód wołyński), Obóz przejściowy Werba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złoczów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ostra Góra (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Jankowski Antoni 1875
TematMazowsze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1941.04-1945
LokalizacjaSkolimów (Konstancin Jeziorna)
Marszał Stanisław 1875?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.09-1942.10.03
LokalizacjaRadzymin
Tupacz Bolesław 1895
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1941.10.20-1942.05.15
LokalizacjaBiedrzyce-Koziegłowy Karniewo (pow. makowski)
Dyksiński Stanisław 1912?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.06-1943.12
LokalizacjaBieżuń (woj. mazowieckie) Sierpc
Kownacki Stanisław 03.04.1929, Koszyszcze (Ukraina)
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1942.02.10-1945.01.28
LokalizacjaMatyldów (Ukraina) Kiwerce (Ukraina) Koszyszcze (Ukraina) Olganówka (Ukraina) Retowo (Ukraina) Katerynówka (Ukraina) Klepaczów (Ukraina) Przebraże (Hajowe, Ukraina) Elżbietyn (Ukraina), koordynaty: 50.92524054222905, 25.35332705447704 Sławatycze (Ukraina), koordynaty: 25.45980484572202 Trościanka (Ukraina) Susk (Ukraina) Baszowa (Ukraina) Gaj (Ukraina) Sitarówka (Ukraina) Walerianówka (Ukraina)
Wardach Hieronim
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1941.07.01-1944.03
LokalizacjaKijarz (Ukraina) Rożyszcze (Ukraina) Kiwerce (Ukraina) Katerynówka (Ukraina) Olganówka (Ukraina) Rudnia (Ukraina) Wełnianka (Ukraina) Sitarówka (Ukraina) Klepaczów (Ukraina) Adamówka (Ukraina) Matyldowa (Ukraina) Retowo (Ukraina) Kopaczówka (Ukraina) Sokul (Ukraina) Elżbietyn (Ukraina), koordynaty: 50.92524054222905, 25.35332705447704 Gaj (Ukraina) Łuck (Ukraina)
Peczyński Józef 1901?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.10-1942.10
LokalizacjaKobyłka (pow. wołomiński) Niemiecki obóz zagłady Treblinka Wołomin (Warszawa)
Parzęcki Wawrzyniec 1904?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1942.01.01-1943.03
LokalizacjaBielsk (woj. mazowieckie) Gdańsk Zagroba
Skrzypczak Józef 1890?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1941.09-1942.05
LokalizacjaCzaplowizna Warszawa, Getto
Ulmer Roman 11.06.1902
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.09-1942.11
LokalizacjaPłońsk, ul. Warszawska Płońsk, ul. Pułtuska Płońsk, ul. Wyszogrodzka Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Kosnowicz Adolf Oktawin (Ukraina)
Temat