Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6246)
Niejander Józef 1902
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.09.02
LokalizacjaWybranówka (Ukraina, obwód lwowski, rejon żydaczowski) Maganskij, stacja kolejowa (Rosja, Kraj Krasnojarskij, rejon bieriozowski) Ługowoje (Kazachstan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Noszczyński Bolesław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.24 - 1941.08
LokalizacjaCzęstochowa (województwo śląskie) Kielce Przemyśl (województwo podkarpackie) Trembowla (Ukraina, obwód tarnopolski) Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Nowak Jan
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacjarejon zdołbunowski (Ukraina, obwód rówieński) Szujskoe (Rosja, obwód wołogodzki)
Nowak Józef 1896
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.09.14
LokalizacjaTaszkient (Uzbekistan) Dżałał-Abad (Kirgistan) Tarnopol (Ukraina) Teheran (Iran) Denysiw-Kupczynce, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon kozowski) rejon iżemski (Rosja, Republika Komi) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Andiżan (Uzbekistan)
Nowicki Antoni 1897
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.08
LokalizacjaNucht-Oziero (Wierchowskij, Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Troick, stacja kolejowa (Rosja, obwód czelabiński) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Nowakowski Władysław 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.07.15
LokalizacjaSwaryń (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Teheran (Iran) Wodopad (Rosja, obwód archangielski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Bryja Joachim
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08
LokalizacjaBrzeżany (Ukraina) Bieniawa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon trembowelski) Muraszy (Rosja, obwód kirowski), Stacja kolejowa Kuzioł (Rosja, Repubublika Komi, rejon kojgorodski)
Budnik Michał 1915.01.15
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.04.27 - 1942.03.17
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Izwiestkowaja, stacja kolejowa (Rosja, żydowski obwód autonomiczny, rejon obłuczeński) Burłag (Rosja, żydowski obwód autonomiczny, rejon obłuczeński) Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Zagajnowo (Rosja, Ałtajski Kraj, rejon troicki) Ługowoje (Kazachstan)
Bobrow Eugeniusz 1906
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.10.18
LokalizacjaŁomża, Siedziba NKWD, ul. Polowa Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Kożwa (Rosja, Republika Komi) Usa (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Chodynicki Aleksander
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacja-
Chuzal Jan 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.20
LokalizacjaJaroszewo (Białoruś, obwód brzeski, rejon baranowicki) Zaruzskaja (Rosja, obwód archangielski) Qorako‘l (Uzbekistan, wilajet bucharski) Shahrisabz (Uzbekistan, wilajet kaszkadaryjski), koordynaty:
Chamot Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaPerespa (Ukraina, obwód lwowski, rejon sokalski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nianda (Urdoma, Rosja, obwód archangielski)
Wiśniewski Józef 1891
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.03 - 1941.08.25
LokalizacjaObwód rówieński (Ukraina) Łódź Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hołyszóka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wielgosz Józef 1919
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Warkowicze (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Młodowo (Ukraina, obwód rówieńskii), Jeniecki obóz pracy przymusowej rejon krzemieniecki (Ukraina, obwód tarnopolski) Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Własiuk Jan 1893
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.28 - 1941.09
LokalizacjaRokitno (Ukraina, obwód rówieński) Żytomierz (Ukraina), Więzienie, ul. Watutina 172 (ul. Nezałeżnosti 172) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Wasilewski Aleksander 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.29
LokalizacjaŁuck, koszary (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Drzewoszewski Józef
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.30 - 1942.03.22
LokalizacjaLitwa Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Niemenczyn (Litwa, okręg wileński) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) czimbajski rejon (Uzbekistan, Karakałpacja)
Baliński Kazimierz 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.25
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) koszary Łuck (Ukraina, obwód wołyński), koordynaty: Równe (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Werba Dubieńska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Rudnia (Rudnia Poczajowska, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sądowa Wisznia (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Pługów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Jan Chwastek 1900.01.06
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.08.27 - 1942.02.15
LokalizacjaRowiny (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Motol (Białoruś, obwód brzeski, rejon janowski) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Kirgistan Buchara (Uzbekistan) Grzegorzowice (Polska, województwo małopolskie, powiat krakowski, gmina Iwanowice)
Zazula Piotr
Temat