Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6183)
Sopyła Ignacy 1886?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1941.05.12-1943.01.17
LokalizacjaSońsk (woj. mazowieckie)
Zakrzewski Dyonizy 1901?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1942.01.07-1942.03.30
LokalizacjaSypniewo Maków Mazowiecki
Góra Władysław
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1941.02-1943.12.24
LokalizacjaPendyki (Ukraina) Stanisławówka (Ukraina) Charłupy (Ukraina) Pieńki (Ukraina) Romanów (Ukraina, rejon łucki) Polne (Ukraina) Botyń (Ukraina) Kołki (Ukraina, obwód wołyński) Łuck
Jeżyński Konstanty 10.12.1922, Marianówka (Ukraina)
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1940.12-1943.07.15
LokalizacjaAleksandrówka (Ukraina, rejon łucki) Łuck (Ukraina) Ludwiszyn (Ukraina), koordynaty: 50.772007, 25.099085 Wsiełodówka (Ukraina), koordynaty: 50.74175834985038, 25.171329157559192 Antonówka (Ukraina) Zaborol (Ukraina) Usickie Budki (Ukraina) Marjanówka (Ukraina)
Tchórzewski Józef 04.10.1918, Jeziorany Szlacheckie (Ukraina)
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1941.04-1943.06.19
LokalizacjaJeziorany Szlacheckie (Ukraina) Łuck (Ukraina) Antonówka (Ukraina)
Banach Zygmunt 1900?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1941.06.01-1942.11
LokalizacjaTrętowo-Pełzy Ciechanów (woj. mazowieckie)
Boguniecki Antoni 1894
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.07-1943.06
LokalizacjaOstrołęka Łazek (Ostrołęka)
Damm Witold 1908?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1941.09-1942.12
LokalizacjaKałuszyn (pow. miński) Niemiecki obóz zagłady Treblinka
Góralczyk Marian 1915?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1941.11-1942.09.01
LokalizacjaŁaskarzew Wilga (woj. mazowieckie)
Barcikowski Adam
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.11-1942
LokalizacjaKuchary (Kuchary Żydowskie) Dalanówek
Betlejewski Leon 1905?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.05-1942.08
LokalizacjaRaciąż (woj. mazowieckie)
Grodzki Zygmunt 1897?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.10-1943.05.22
LokalizacjaTłuszcz (woj. mazowieckie) Warszawa
Krysiak Jan 1899?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.07.11-1943.02.20
LokalizacjaGrodziec (woj. mazowieckie)
Nowakowski Mieczysław 1916?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.11-1943.12
LokalizacjaGralewo (Stare Gralewo)
Wróblewski Aleksander
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1941.05-1942.05.30
LokalizacjaKoźmin (woj. pomorskie) Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Liniewo Kościerzyna
Łabęcki Grzegorz 1902
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939 - 1942.02
Lokalizacja-
Konopczyńska Jadwiga 1888?
TematInteligencja na celowniku – terror wobec polskich elit
Data wydarzenia1939.11.06-1941.05?
LokalizacjaKraków, Koszary 20. Pułku Piechoty, ul. Mazowiecka Kraków, al. Słowackiego 15
Takuszewicz Michał 1917.04
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.05.01 - 1942.04.20
LokalizacjaKirow (Rosja) Buj (Rosja, obwód kostromski) Kostroma (Rosja), Areszt Śledczy, ul. Sowiecka 88 Gʻuzor (Uzbekistan)
Grydziuszko Wiktor
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939 - 1942.02
LokalizacjaUral (Rosja, obwód świerdłowski)
Bednarczyk Jan
Temat