Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6316)
Zatoński Zygmunt 1913?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.11.01-1942.10.06
LokalizacjaWołomin (Warszawa) Niemiecki obóz zagłady Treblinka
Grochowska Krystyna
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1941.05-1945
LokalizacjaGłodowo Czersk (woj. pomorskie)
Brzoskowski Jan
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1940.05.12-1945
LokalizacjaStary Barkoczyn (pow. kościerski) Nowy Barkoczyn (pow. kościerski) Hedersleben (Niemcy)
Ciepliński Brunon
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1942.05-1945.08.05
LokalizacjaNakło nad Notecią Pałubin Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz przejściowy (filia KL Stutthof) [53.129341642105516, 17.688731724819494] Liniewo
Szopińska Wanda
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.11.22-1941.01
LokalizacjaKościerzyna Niemojki Głodowo (woj. pomorskie) KL Dachau (Niemcy)
Chodor Jan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.06-1941.07.29
LokalizacjaSłonim (Białoruś, obwód grodzieński) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Żółte Wody (Ukraina, obwód dniepropetrowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Połtawa (Ukraina) Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Czeszko Aleksander 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.04.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Kamienka (Rosja, obwód archangielski, rejon miezieński)
Hollender Schulim 1906, Trzciana (pow. mielecki)
TematTerror rozproszony – podobóz KL Plaszow w Mielcu
Data wydarzenia1942.03.09-1944.06
LokalizacjaMielec, Obóz pracy przymusowej (filia KL Plaszow) Pustków, Obóz pracy przymusowej Wieliczka, Obóz pracy przymusowej ul. Daniłowicza (filia KL Plaszow) Rzeszów, Obóz pracy przymusowej KL Plaszow
Chodorowski Aleksander
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.04-1942.03
LokalizacjaWorochta (Ukraina) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Charków (Ukraina) Moskwa (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan) Abez (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Wagner Rózia
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej - Małopolska
Data wydarzenia1941.06.30-1943.01
LokalizacjaLwów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Getto Przeworsk Lwów (Ukraina), Koszary, ul. Zamarstynowska 7 Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Lwów (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Łąckiego (ul. Bandery 1) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), Gmina Żydowska, ul. Starodandetna (ul. Mularska) Lwów (Ukraina), ul. Nowej Rzeźni (ul. Promysłowa) Lwów (Ukraina), Gmina Żydowska, pl. św. Teodora Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Czwartaków (ul. Kwytnewa) Szczerzec (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Winniki (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Sokolniki (Ukraina, obwód lwowski), Obóz pracy przymusowej Kurowica (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska 134 (ul. Szewczenka 134) Lwów (Ukraina), ul. Pełtewna (al. Czornowoła) Lwów (Ukraina), Arbeistamt Jedeneinstant, ul. Zamknięta (ul. Zamknena)
Grossbard
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej - Małopolska
Data wydarzenia1941.06.20-1942.11.30
LokalizacjaKulików (Ukraina) Zwertów (Ukraina) Wiesenberg (Ukraina) Niemiecki obóz zagłady Bełżec Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska 134 (ul. Szewczenka 134) Kościejów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Getto Żółkiew (Ukraina), Getto
Wniler Samuel 12.11.1914, Wiedeń (Austria)
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej - Małopolska
Data wydarzenia1941.06.21-1942.12.01
LokalizacjaZborów (Ukraina) Brody (Ukraina) Winnica (Ukraina) Załoźce (Ukraina) Brody (Ukraina), Siedziba Gestapo, ul. Szkolna 6 Kozaki (Ukraina) Niemiecki obóz zagłady Bełżec Podhorce (Ukraina) Brody (Ukraina), Getto Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska134 (ul. Szewczenka 134) Lacko (Solanuwatka, Ukraina) Jaktorów (Ukraina) Płuhów (Ukraina) Radziwiłłów (Ukraina) Dubno (Ukraina) Równe (Ukraina) Koniuszki (Ukraina)
Czyżewski Piotr 1914
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.03.23-1942.01.13
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Łuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Czerwień (Białoruś, obwód miński), więzienie, ul. Gorbaczewa Mohylew (Białoruś) Swierdłowsk (Jekaterynburg, ul. Repina 4. Areszt śledczy, więzienie przesyłowe) Degciarka (Rosja, obwód świerdłowski, okręg krasnoufimski)
Selinger Izrael
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia1940.03-1940
Lokalizacja-
Tenenbaum Janina 1914?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Ziemia Stanisławowska
Data wydarzenia1942.03.22-1943.06.06
LokalizacjaRohatyn (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Sobkowicz Antoni 1895?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Ziemia Stanisławowska
Data wydarzenia1942.03.22-1943.06.06
LokalizacjaRohatyn (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Zwierzyński Wacław 1908.11.22
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.10.18 - 1942.02.27
LokalizacjaIwieniec (Białoruś) Wołożyn, starostwo powiatowe (Białoruś, obwód miński, rejon wołożyński) Wołożyn (Białoruś, obwód miński), więzienie śledcze, ul. Czapajewa 4 Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Tobolsk (Rosja, obwód tiumeński), Więzienie NKWD (Zamek więzienny), pl. Czerwony 5 Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Wilski Zbigniew
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.10.04 - 1942.03.20
LokalizacjaWielkie Łuki (Rosja, obwód pskowski) Barnauł (Rosja) Ługowoje (Kazachstan)
Wołujewicz Alfred
Temat