Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6397)
Tomas Michał
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.20 - 1942.06.05
LokalizacjaKojry (Białoruś, obwód witebski, rejon postawski) Barnauł (Ałtajski Kraj, Rosja)
Finkler Gustaw
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.06.22-1942.08.12
LokalizacjaBandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Karkin Batasz (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Kurgan (Uzbekistan, wilajet taszkencki) Taszkent (Uzbekistan) Kijów (Ukraina) Smiła (Ukraina, obwód czerkaski, rejon czerkaski) dworzec kolejowy Penza (Rosja)
Żołędziewski Paweł 1919.03.20
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.10 - ?
LokalizacjaNowyj Oskoł (Rosja, obwód biełgorodzki) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Gasperowicz Henryk 1918
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939 - 1942.02.22
Lokalizacja-
Talarek A.
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.04.21
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Workuta (Rosja, Republika Komi) Krutaja (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kazachstan
Chmara Józef 1898.11.25
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10-1942.08.15
LokalizacjaNaliboki (Białoruś) Kamenka (Białoruś, obwód miński, rejon stołpecki) Zielony Bor (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wożegocki) Teheran (Iran)
Chołubko Jan 1910
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1939.12.14-1942.04.18
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Syzrań (Rosja, obwód samarski) Wołgołag (Rosja, obwód jarosławski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Nowogródek (Białoruś, obwód grodzieński)
Haas Ludwika
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.14-1942.06.20
LokalizacjaDżałał-Abad (Kirgistan) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski) Szypunowo (Rosja, Kraj Ałtajski) Sowchoz Sypunowskij, ul. Sadowaja 74, Krasnyj Jar (Rosja, Kraj Ałtajski, rejon szypunowski) Wilno (Litwa), Uniwersytet Wileński
Henke Władysław 1899.01.02
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.06-1942.02.25
LokalizacjaCzokpak (Kazachstan) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wilno (Litwa), ul. Szewczenko 7 Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Słowita (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Łuck (Ukraina, obwód wołyński), Obóz przejściowy Werba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złoczów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ostra Góra (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Jankowski Antoni 1875
TematMazowsze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1941.04-1945
LokalizacjaSkolimów (Konstancin Jeziorna)
Marszał Stanisław 1875?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.09-1942.10.03
LokalizacjaRadzymin
Tupacz Bolesław 1895
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1941.10.20-1942.05.15
LokalizacjaBiedrzyce-Koziegłowy Karniewo (pow. makowski)
Dyksiński Stanisław 1912?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.06-1943.12
LokalizacjaBieżuń (woj. mazowieckie) Sierpc
Kownacki Stanisław 03.04.1929, Koszyszcze (Ukraina)
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1942.02.10-1945.01.28
LokalizacjaMatyldów (Ukraina) Kiwerce (Ukraina) Koszyszcze (Ukraina) Olganówka (Ukraina) Retowo (Ukraina) Katerynówka (Ukraina) Klepaczów (Ukraina) Przebraże (Hajowe, Ukraina) Elżbietyn (Ukraina), koordynaty: 50.92524054222905, 25.35332705447704 Sławatycze (Ukraina), koordynaty: 25.45980484572202 Trościanka (Ukraina) Susk (Ukraina) Baszowa (Ukraina) Gaj (Ukraina) Sitarówka (Ukraina) Walerianówka (Ukraina)
Wardach Hieronim
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1941.07.01-1944.03
LokalizacjaKijarz (Ukraina) Rożyszcze (Ukraina) Kiwerce (Ukraina) Katerynówka (Ukraina) Olganówka (Ukraina) Rudnia (Ukraina) Wełnianka (Ukraina) Sitarówka (Ukraina) Klepaczów (Ukraina) Adamówka (Ukraina) Matyldowa (Ukraina) Retowo (Ukraina) Kopaczówka (Ukraina) Sokul (Ukraina) Elżbietyn (Ukraina), koordynaty: 50.92524054222905, 25.35332705447704 Gaj (Ukraina) Łuck (Ukraina)
Peczyński Józef 1901?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.10-1942.10
LokalizacjaKobyłka (pow. wołomiński) Niemiecki obóz zagłady Treblinka Wołomin (Warszawa)
Parzęcki Wawrzyniec 1904?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1942.01.01-1943.03
LokalizacjaBielsk (woj. mazowieckie) Gdańsk Zagroba
Skrzypczak Józef 1890?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1941.09-1942.05
LokalizacjaCzaplowizna Warszawa, Getto
Ulmer Roman 11.06.1902
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.09-1942.11
LokalizacjaPłońsk, ul. Warszawska Płońsk, ul. Pułtuska Płońsk, ul. Wyszogrodzka Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Kosnowicz Adolf Oktawin (Ukraina)
Temat