Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (7454)
Ciepliński Brunon
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1943.05-1945
LokalizacjaPałubin Bünebüttler (Hamburg, Niemcy) Liniewo Jabłonowo Pomorskie
Ciepliński Brunon
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1942.05-1945.08.05
LokalizacjaNakło nad Notecią Pałubin Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz przejściowy (filia KL Stutthof) [53.129341642105516, 17.688731724819494] Liniewo
Szulc C.
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Pomorze
Data wydarzenia1943.09-1945.03
LokalizacjaDziemiany (woj. pomorskie)
Anonim
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1944.08.28-1945.03
LokalizacjaLipusz, Obóz pracy przymusowej
Jarząbek Józef
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1944.07.25-1945
LokalizacjaNowy Bukowiec
Czeszko Aleksander 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.04.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Kamienka (Rosja, obwód archangielski, rejon miezieński)
Fuchs Jozef 03.02.1888, Lubaczów
TematHolocaust - likwidacja getta w Krakowie
Data wydarzenia1943.03.13-1945.05.08
LokalizacjaKL Gross-Rosen KL Plaszow Wałbrzych, Obóz pracy przymusowej (filia KL Gross-Rosen) Kraków, Getto
Melcer Józef 1911?
TematMasowa eksterminacja – KL Plaszow
Data wydarzenia1943.01-1944.10.15
LokalizacjaKL Plaszow Kraków, ul. Oleandry Kraków, Plac na Groblach
Chodorowski Aleksander
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.04-1942.03
LokalizacjaWorochta (Ukraina) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Charków (Ukraina) Moskwa (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan) Abez (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Wagner Rózia
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej - Małopolska
Data wydarzenia1941.06.30-1943.01
LokalizacjaLwów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Getto Przeworsk Lwów (Ukraina), Koszary, ul. Zamarstynowska 7 Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Lwów (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Łąckiego (ul. Bandery 1) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), Gmina Żydowska, ul. Starodandetna (ul. Mularska) Lwów (Ukraina), ul. Nowej Rzeźni (ul. Promysłowa) Lwów (Ukraina), Gmina Żydowska, pl. św. Teodora Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Czwartaków (ul. Kwytnewa) Szczerzec (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Winniki (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Sokolniki (Ukraina, obwód lwowski), Obóz pracy przymusowej Kurowica (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska 134 (ul. Szewczenka 134) Lwów (Ukraina), ul. Pełtewna (al. Czornowoła) Lwów (Ukraina), Arbeistamt Jedeneinstant, ul. Zamknięta (ul. Zamknena)
Grossbard
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej - Małopolska
Data wydarzenia1941.06.20-1942.11.30
LokalizacjaKulików (Ukraina) Zwertów (Ukraina) Wiesenberg (Ukraina) Niemiecki obóz zagłady Bełżec Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska 134 (ul. Szewczenka 134) Kościejów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Getto Żółkiew (Ukraina), Getto
Wniler Samuel 12.11.1914, Wiedeń (Austria)
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej - Małopolska
Data wydarzenia1941.06.21-1942.12.01
LokalizacjaZborów (Ukraina) Brody (Ukraina) Winnica (Ukraina) Załoźce (Ukraina) Brody (Ukraina), Siedziba Gestapo, ul. Szkolna 6 Kozaki (Ukraina) Niemiecki obóz zagłady Bełżec Podhorce (Ukraina) Brody (Ukraina), Getto Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska134 (ul. Szewczenka 134) Lacko (Solanuwatka, Ukraina) Jaktorów (Ukraina) Płuhów (Ukraina) Radziwiłłów (Ukraina) Dubno (Ukraina) Równe (Ukraina) Koniuszki (Ukraina)
Pawłowski Roman 1911?
TematMajdanek - terror i zagłada
Data wydarzenia1940.04.07-1944.04
LokalizacjaSuwałki Suwałki, Więzienie, ul. Dwernickiego 17 KL Soldau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Majdanek KL Gross-Rosen Niemiecki obóz zagłady Majdanek
Burski Bolesław 01.09.1905
TematMajdanek - terror i zagłada
Data wydarzenia1942.12.27-1945.01.18
LokalizacjaWarszawa KL Majdanek KL Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Majdanek Warszawa, Getto Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 Radom
Dumała Tytus 1903?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941-1942.05
LokalizacjaKruszyna (pow. radomski) Wola Goryńska KL Auschwitz-Birkenau Bliżyn, Obóz pracy przymusowej Lager-Kruszyna, Obóz szkoleniowy Dalejów
Wilski Zbigniew
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.10.04 - 1942.03.20
LokalizacjaWielkie Łuki (Rosja, obwód pskowski) Barnauł (Rosja) Ługowoje (Kazachstan)
Zembala Mieczysław 1920.09.30
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.25
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Norylsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Norylłag (Rosja, Kraj Krasnojarski) Uzbekistan
Schmidt Rudolf 17.03.1912,
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.17-1942.03.14
LokalizacjaJarosław (woj. podkarpackie) Sieniawa (pow. przeworski) Sanok Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Charków (Ukraina) Obwód archangielski (Rosja)
Ostasiewicz Wacław 1896
Temat