Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (761)
Wojszko Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.07.30
LokalizacjaKostopol (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kozielszczyzna (Ukraina, obwód połtawski), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Seyfried Edmund 15.02.1889, Lwów (dziś Ukraina)
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia-
LokalizacjaKraków Lublin Radom Pustków, Obóz pracy przymusowej Lwów (Ukraina) Częstochowa Jasło Warszawa Wiśnicz Nowy Sącz Starachowice Dębica (woj.podkarpackie) Sanok Kraków, ul. Lubicz/ul. Botaniczna Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Kraków, Więzienie kobiece Montelupich-Helclów, ul. Helclów 2 Kraków, Więzienie św. Michała, ul. Senacka 3 KL Plaszow Szebnie, Obóz pracy przymusowej Ostrów Wielkopolski Palmiry KL Majdanek Lwów, dworzec Kleparowski, ul. Szewczenko 158 Treblinka, Karny obóz pracy przymusowej Przedzielnica (Ukraina) Niemiecki obóz zagłady Bełżec Zwierzyniec (gm. Zwierzyniec), Obóz przejściowy Zamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei Pardysówka Duża (Józefów) Różaniec (woj. lubelskie) Górecko Stare Łopuszka Pantalowice Siennów Wodynie Czajków Kamieniec (pow. siedlecki) Chełm Kraków, Obóz pracy przymusowej "Liban", ul. Za torem 22 Przemyśl, Obóz jeniecki, ul. Obozowa Rzeszów Tarnów Kielce Ostrów Wielkopolski KL Dachau (Niemcy) Rabka (Rabka-Zdrój) Wywłoczka Bagno (pow. zamojski) Majdan Kasztelański Niemiecki obóz zagłady Sobibór Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz-Birkenau
Saj Władysław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.08-1941.07
LokalizacjaWilno (Litwa) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Połąga (Litwa), Obóz internowania Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Strzelecki Tomasz 1898
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1941.08
LokalizacjaTłumacz (Ukraina) Horodenka (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Wołoczyska (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Karakub (Kalmiuśke, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Uchta (Rosja, Republika Komi) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Bowsza Stanisław 10.03.1904
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.29-1941.08.25
LokalizacjaLwów (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Zaporoże (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Republika Karelii (Rosja) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Grzelak Wacław 1901?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1941.08.25
LokalizacjaJewie (Litwa) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Połąga (Litwa), Obóz internowania Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Murmańsk (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Miszewski Jan 1899?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.20-1942.02.27
LokalizacjaMoskwa (Rosja) Turmont (Litwa) Ulbroka (Łotwa), Obóz internowania Litene (Łotwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Taszkent (Uzbekistan) Ługowoje (Kazachstan) Kandałaksza (Rosja, obwód murmański) Włodzimierz (Rosja, obwód włodzimierski) Leningrad (Sankt Petersburg, Rosja) Aralsk (Kazachstan) Ałma-Ata (Ałmaty, Kazachstan) Taraz (Dżambuł, Kazachstan)
Czajkowski Mikołaj 1926?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17-1941.08.26
LokalizacjaBorszczów (Ukraina), Koszary, ul. Szuchewycza 14 Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Tetkino (Rosja, obwód kurski), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ostra Góra (woj. podlaskie) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Wołoczyska (Ukraina)
Faja Ernest 24.12.1920, Izabelów
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1941.07.15
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Jelenówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Nowotroickoje (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi)
Przybyło Franciszek 1914
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1941
LokalizacjaPodilla (Sarnki Dolne, Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Juszczyk Mieczysław 15.08.1905, Łódź
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.24 -1941
LokalizacjaWarszawa, ul. Rakowiecka Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Stare Babice Warszawa, Saska Kępa Brześć (Białoruś) Dubno (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina) Kowel (Ukraina) Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Angielówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Stawki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamionka Las (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Łuck (Ukraina) Sarny (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina) KL Dachau (Niemcy)
Banach Jan 1894?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.01-1941.08.30
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Filipowicze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Workutłag (Rosja, Republika Komi) Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Adamowicz Alfons 15.12.1906, Białystok
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.11-1941.08.24
LokalizacjaWiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Murmańsk (Rosja, obwód murmański)
Karpierz Franciszek
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17-1942
Lokalizacjaobwód nowosybirski (Rosja) Borszczów (Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Putywl (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD (Klasztor Sofroniewski) Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Gródek Jagielloński (Gródek, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podwołoczyska (Ukraina) Zborów (Ukraina)
Kasza Michał 1915?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1943
LokalizacjaSarnki Dolne (Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Koszary wojskowe, ul. Gospitalnaja 14 Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina) Złoczów (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Husiatyn (Ukraina) Równe (Ukraina)
Kowalski Edward 14.03.1914, Sępólno Krajeńskie
TematWola '44 – ludobójstwo w Warszawie
Data wydarzenia1944.08.01-1944.09.10
LokalizacjaWarszawa, Szpital św. Jana Bożego, ul. Bonifraterska 12 Warszawa, ul. Długa 7 Warszawa, ul. Wąski Dunaj Warszawa, Kościół św. Wojciecha, ul. Wolska 76 Warszawa, ul. Stawki Warszawa, ul. Kilińskiego Warszawa, ul. Podwale Warszawa, pl. Zamkowy Warszawa, ul. Bednarska Warszawa, ul. Ossolińskich Warszawa, ul. Trębacka Warszawa, pl. Żelaznej Bramy Warszawa, ul. Chłodna Warszawa, al. Szucha Warszawa, ul. Ludna Warszawa, ul. Dobra Warszawa, ul. Lipowa Warszawa, ul. Czackiego Warszawa, ul. Górskiego Warszawa, ul. Chmielna Pruszków Sochaczew Lublin Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście Genewa (Szwajcaria) Warszawa, ul. Wilanowska
Gordon Jakub 30.06.1910, Wilno (dziś: Litwa)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.07.12-1945.01.27
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Treblinka Jeziory (Białoruś) KL Treblinka Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Grodno (Białoruś), Siedziba Gestapo, ul. Horodniczańska Grodno (Białoruś), Getto Kiełbasin (Białoruś), Obóz przejściowy KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Łosośna Wielka
Znajda Edward
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.29-1941
LokalizacjaKobryń (Białoruś) Równe (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Kirów (Rosja, obwód kirowski) Zaporoże (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kirow (Rosja, obwód kirowski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski)
Jancewicz Albert 1913?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22-1941.08.05
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Zdołbunów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Urdoma (Rosja, obwód archangielski) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Saina Roman 1912
Temat