Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (7882)
Żytyński Karol
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.20 - 1942.02.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Skole (Ukraina), Areszt miejski Połtawa (Ukraina, obwód połtawski) Areszt śledczy, ul. Puszkina 91 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Trawiński Zdzisław 1897
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia? - 1941.09.03
LokalizacjaKiwerce (Ukraina, obwód wołyński) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Tumiłowicz Wacław 1898
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.09.06
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa, okręg wileński) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Urba Julian 1895
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.23 - 1942.03.07
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Rodziewicz Eugeniusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.21 - 1942.04.01
LokalizacjaŁuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Syzrań (Rosja, obwód samarski), więzienie śledcze №2, ul. Chlebcewicza 1 Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Gʻuzor (Uzbekistan)
Radtke Józef 1900.02.25
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Zdołbunów (Ukraina) Łuck (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytomierz (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Zdunek Szczepan 1892
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.19 - 1942.04.22
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wizinga (Rosja, Republika Komi, rejon sysolski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Muraszy (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Zalewski Izydor
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1939.12 - 1942.01.02
LokalizacjaKiwerce (Ukraina, obwód wołyński) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Workuta (Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Nukus (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Talarek A.
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.04.21
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Workuta (Rosja, Republika Komi) Krutaja (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kazachstan
Urban Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.08
LokalizacjaLwów (Ukraina) Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Gajowy Józef 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.08.30
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Gau Józef 1897.05.05
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.04 - 1942.04.11
LokalizacjaZdzięcioł (Białoruś, obwód grodzieński) Nowogródek (Białoruś), Więzienie ul. Mickiewicza 28 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Moskwa (Rosja) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Taszkent (Uzbekistan) Kagan (Uzbekistan)
Grajnert Stanisław 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.06 - 1941.09
LokalizacjaRutki Stare (Polska, województwo podlaskie, powiat augustowski) Rajgród (Polska, województwo podlaskie, powiat grajewski) Augustów (woj. podlaskie), Siedziba NKWD (Budynek Zarządu Wodnego), ul. 29 Listopada 5 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Barchotka (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki) Tambow (Rosja) Saratow (Rosja) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Grobajło Teodozy
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.04 - 1942.04.12
LokalizacjaTeheran (Iran) Wialiki Pawłopol (Białoruś, obwód brzeski, rejon małorycki) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Kobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Narjan-Mar, obóz przeznaczenia specjalnego (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Długosz Bolesław 1900
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09.24
LokalizacjaDubno (Ukraina), Więzienie, ul. Matczyńskiego (ul. Zamkowa) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Artiomowsk (Bachmut, Ukraina), Więzienie Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski)
Dajnowicz Stanisław 1914
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09 - 1941.06.23
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Rakiszki (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Stacja kolejowa Włodzimierz (Rosja) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Quizil Ribat (Irak)
Jakubowicz Adam 1893.01.09
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.19 - 1942.03
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Urał Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kazachstan Uzbekistan
Janczarski Teofil 1884.04.28
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.21 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Druja (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski), Koszary Korpusu Ochrony Pogranicza Słobódka (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Opsa (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Brasław (Białoruś, obwód witebski), Areszt śledczy, Budynek Starostwa Powiatowego, ul. Sowiecka 119 Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Święciany (Litwa, okręg wileński), Więzienie NKWD, ul. Stoties 8 Mariinsk (Rosja, obwód kemerowski), koordynaty: Gulistan (Uzbekistan, wilajet syrdaryjski), koordynaty:
Drozdowicz Kazimierz 1922.01.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.18 - 1941.09.10
LokalizacjaRejon miorski (Białoruś, obwód witebski) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan) Gayrat (Uzbekistan, wilajet samarkandzki)
Duklewski Kazimierz 1916
Temat