Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Obwód
-
-
Rejon
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (810)
Tauber Henryk 08.07.1917, Chrzanów (woj. małopolskie)
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.07-1945.01.18
LokalizacjaKL Majdanek KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz III (Monowitz) KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Kraków, Getto Kraków, Więzienie Żydowskiej Policji Porządkowej, ul. Józefińska 37 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Buchenwald (Niemcy)
Kinselewska Gustawa 1913?
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1940.05.10-1945.01.27
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek”
Tondos Władysław 06.10.1900, Kalina Mała
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.05-1944.08.25
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Hamburg (Niemcy) Zakopane
Głowa Stanisław 1898?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1943
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Babice (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Flossenbürg (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Markowski Stefan 17.06.1911, Maciejowice
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.09.22-1944.10.25
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Piątkowska Antonina 24.12.1900, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.04.27-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz I, Plac apelowy Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Drezno (Niemcy) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Głowa Stanisław 15.09.1898, Igołomia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.08.18-1945.05.03
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau)
Banach Ludwig 24.08.1917, Bydgoszcz
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.08.29-1945.04.29
LokalizacjaKL Auschwitz I Bydgoszcz KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Poznań, Prezydium Policji, ul. Fredry 10 Mysłowice (woj. śląskie) KL Natzweiler (Francja) KL Dachau (Niemcy)
Krysa Kazimierz 16.02.1900, Rejowiec
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.04.28-1945.04.11
LokalizacjaChełm, Więzienie Gestapo, ul. Kolejowa 12 KL Buchenwald (Niemcy) Chełm, Siedziba Gestapo, Al. Józefa Piłsudskiego 12 Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Krzetuski Artur 08.11.1897, Lwów (dziś: Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.05.21-1944.10
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Zechel Moïse (Michel) 04.01.1899, Kiszyniów (Mołdawia)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1945
LokalizacjaLa Roche-en-Ardenne (Belgia) Mechelen (Belgia), SS-Sammellager Mechelen Liège (Belgia), Cytadela KL Auschwitz-Birkenau Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Breendonk (Belgia), Obóz przejściowy
Plaskura Władysław 10.05.1905, Łazy (dziś: Orłowa, Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.20-1944.12
LokalizacjaNowy Wiśnicz KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau) Łambinowice Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21
Głowacki Czesław 20.07.1918
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.09.22-1945.01.27
LokalizacjaLublin KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Sosnowiec (woj. śląskie), Dulag, ul. 1 Maja Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Warszawa
Styczyński Jakub 1894?
TematZiemia Radomska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1945.04.21
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof Zwoleń (woj. mazowieckie) Radom, Siedziba Gestapo, ul. Kościuszki 6 Radom, Więzienie (klasztor benedyktynek), ul. Malczewskiego 1 KL Gross-Rosen KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Leokadiów Karolin (pow. zwoleński)
Wrotniak Julia 28.12.1916, Zamość
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.10.07-1945.01
LokalizacjaWarszawa KL Auschwitz I Wilno (Litwa) KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Plac apelowy Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9
Nowosielski Aleksander Tadeusz 14.04.1904, Oszmiana (dziś: Białoruś)
TematMasowa eksterminacja – KL Neuengamme
Data wydarzenia1940-1945.05.02
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Tarnów (woj. małopolskie), Siedziba Gestapo, ul. Urszulańska 18 KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy)
Kroker Józef 1907?
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.01.25-1942.05.21
LokalizacjaKL Auschwitz I Będzin KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Flossenbürg (Niemcy)
Epstein Bertold 01.04.1890, Pilzno (Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.03.15-1945.01.18
LokalizacjaOslo (Norwegia) Łódź Bredtvet (Norwegia), Więzienie Berg (Norwegia) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt Szczecin KL Theresienstadt (Czechy)
Obrycki Narcyz 04.09.1896, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.04.07-1945
LokalizacjaJaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz KL Ravensbrück (Niemcy) Warszawa, Bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz)
Gordon Jakub 30.06.1910, Wilno (dziś: Litwa)
Temat