Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (10190)
Weinz Stanisława 01.03.1910, Warszawa
TematPawiak, Szucha, Gęsiówka – warszawskie bloki śmierci
Data wydarzenia1940.07.01-1942.02.01
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25
Niedojadło Eugeniusz 21.11.1919, Tarnów (woj. małopolskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz III (Monowitz) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof
Stępień Stanisław 05.03.1903
TematWola '44 – ludobójstwo w Warszawie
Data wydarzenia1944.08.03-1945.01
LokalizacjaWarszawa, Zajezdnia Tramwajowa „Wola”, ul. Młynarska 2 Warszawa, ul. Płocka 23 Warszawa, ul. Młynarska/ ul. Wolska Warszawa, ul. Płocka 25 Warszawa, ul. Płocka 27 Warszawa, ul. Płocka 31 Warszawa, Fabryka Bramenco, ul. Wolska 60 Warszawa, ul. Wolska 64 Warszawa, ul. Wolska 64A Warszawa, ul. Wolska 66 Warszawa, ul. Syreny
Stróżek Czesław 1908?
TematWola '44 – ludobójstwo w Warszawie
Data wydarzenia1944.08.05-1944.08.10
LokalizacjaWarszawa, ul. Skierniewicka 6 Warszawa, Fabryka Ursus, ul. Wolska 55 Warszawa, ul. Skierniewicka 4 Warszawa, ul. Dworska (ul. Kasprzaka) Warszawa, ul. Chmielna Warszawa, ul. Bracka Warszawa, ul. Płocka Warszawa, ul. Krzyżanowskiego Warszawa, ul. Prądzyńskiego Warszawa, ul. Dworska (ul. Kasprzaka) Warszawa, ul. Sławińska Warszawa, ul. Wesoła
Czardybon Bernard 18.06.1901, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.06-1944.12
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Chlebowski Jan 24.06.1907, Przemyśl
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.05.06-1945.01.18
LokalizacjaPrzemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Dubiecko, Areszt sądowy Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 10 Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Weissblum Giza 1917?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.08-1945.03
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Charleroi (Belgia) KL Malchow (filia KL Ravensbrück, Niemcy) Lipsk (Niemcy), Obóz pracy przymusowej (filia KL Buchenwald, Niemcy)
Ratajczak Ignacy 14.07.1903
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Jaworska Bogna 28.04.1925, Blachownia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01.08-1943.07.15
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz-Birkenau KL Majdanek Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Koczanowicz Stanisław 05.05.1921, Tarnów (woj. małopolskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.03-1944.05
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz III (Monowitz)
Lustbader Markus 11.09.1905, Nowy Sącz
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.04-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Breendonk (Belgia), Obóz przejściowy
Vogel Natalia 1918?
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1943.07-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna
Olszówka Erwin 24.09.1916, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.04.15-1945.01.18
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz KL Majdanek Warszawa Bytom, Areszt śledczy, Tarnowitzer Straße (ul. Wrocławska 4) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Dachau (Niemcy) Chorzów (woj. śląskie) KL Dachau (Niemcy) KL Stutthof
Vogel Ryszard 19.03.1893
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.07-1944.10
LokalizacjaKL Auschwitz I
Nagraba Ludwik 19.08.1910, Kraków
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942-1943
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek”
Hołuj Tadeusz 23.11.1916, Kraków
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942.09.04-1945.01.18
LokalizacjaWarszawa KL Mauthausen-Gusen (Austria) Lublin Łódź KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Brzeszcze KL Theresienstadt (Czechy) Londyn (Wielka Brytania) KL Buchenwald (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Kuryłowicz Adam 21.12.1890, Kłyżów (woj. podkarpackie)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1941.05-1945.01.18
LokalizacjaLublin Kraków Nowy Wiśnicz Warszawa Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Paryż (Francja) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21 KL Buchenwald (Niemcy)
Lasocka-Estreicher Teresa 22.02.1905, Monasterzyska (dziś: Ukraina)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940.04.27-1945.01.18
LokalizacjaKraków KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I Brzeszcze Sosnowiec (woj. śląskie)
Rajzman Samuel 1902, Węgrów
TematTreblinka – obóz zagłady
Data wydarzenia1942.09.27-1943.08.02
LokalizacjaKL Treblinka Niemiecki obóz zagłady Treblinka Warszawa, Getto, Szop Többensa, ul. Prosta
Turek Stanisław 18.08.1906, Zaborówek (pow. grójecki)
Temat