Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (8008)
Kuleszcz Aleksander
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaJekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Malinowski Antoni 1919
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.04-1942.03.15
LokalizacjaBiałystok Lipieck (Rosja, obwód lipiecki) Orzeł (Rosja, obwód orłowski) Jekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Malec Władysław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.09.17-1942.02.21
LokalizacjaPogranicznyj (Rosja, Kraj Nadmorski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Głęboka (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski)
Małycha Józef 1908
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1939.10.27-1942.01.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kamieniec (Białoruś, obwód brzeski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska stacja kolejowa Mińsk (Białoruś) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) Moskwa (Rosja)
Ludwig Jan 1919
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940-1942.02.23
LokalizacjaObwód swierdłowski (Rosja) Domaczewo (Białoruś)
Miętkowski Henryk 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.14-1942.10.12
LokalizacjaTaszkient (Uzbekistan) Kobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Lewito Czesław 1922.01.20, Białystok
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.02.24
LokalizacjaBiałystok, ul. Elektryczna 3 stacja kolejowa Pawłodar (Kazachstan) Bobrowo (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon terenkolski)
Kułtyka Michał
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
Lokalizacjastacja kolejowa Medyka Kijów (Ukraina), dworzec Kolejowy Pimija (Rosja, Kraj Krasnojarski)
Grydziuszko Wiktor
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939 - 1942.02
LokalizacjaUral (Rosja, obwód świerdłowski)
Gronostajski Stanisław 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.16 - 1943.02
LokalizacjaNieśwież (Białoruś, obwód miński), sąd grodzki, siedziba NKWD Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Nieśwież (Białoruś, obwód miński), więzienie NKWD Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Mińsk (Białoruś) Borysów (Białoruś. Obwód miński) Orsza (Białoruś, obwód witebski) Wielkie Łuki (Rosja, obwód pskowski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Gryzowski Gustaw
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaStacja kolejowa Oparino (Rosja, obwód kirowski) Maromitsa (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 zakład tartaczno-drzewny, Archangielsk (Rosja) Uchta (Rosja, Republika Komi)
Grundland Maurycy
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.06.30 - 1942.02
LokalizacjaBiałystok rejon wielikouściugski (Rosja, obwód wołogodzki)
Grzesiak Tadeusz 1909
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.07
LokalizacjaŁugowoje (Kazachstan) Rejon stoliński (Białoruś, obwód brzeski) specposiołek Kołbasz, Wierchnietouszmienski lesopunkt (Rosja, obwód wołogodzki, rejon totemski)
Grzegorczyk Bolesław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.02.15
LokalizacjaWłodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Marg’ilon (Margiełan ) (Uzbekistan)
Urba Julian 1895
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.23 - 1942.03.07
LokalizacjaRówne (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Radomski Józef 1895
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.17 - 1943.02.06
LokalizacjaSiemiatycze (Polska, województwo podlaskie) Brześć (Białoruś), Więzienie, ul. Zygmuntowska (ul. Marksa 86-88) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kazachstan Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Rodziewicz Eugeniusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.21 - 1942.04.01
LokalizacjaUchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Łuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Syzrań (Rosja, obwód samarski), więzienie śledcze №2, ul. Chlebcewicza 1 Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Gʻuzor (Uzbekistan)
Raczyński Jan 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.14 - 1942.02.02
LokalizacjaSzeskupie (Litwa, okręg wileński, rejon szyrwincki) Tajga (Rosja, obwód kemerowski) Kołchoz „Bolszewik” (Aktogan, Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Turawski Franciszek 1896
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.01.30
LokalizacjaSzyczenga (Rosja, obwód wołogodzki) stacja kolejowa Iszym (Rosja, obwód tiumieński) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Rybak Jan
Temat