Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (1115)
Gantek Władysław 30.12.1896
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.01-1942.02.26
LokalizacjaKrymno (Ukraina) Kamień Koszyrski (Ukraina), Stacja kolejowa Karpogory (Rosja, obwód archangielski) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Stacja kolejowa
Urban Jan 1898
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaKrutiha (Rosja, obwód swierdłowski, rejon reżewski)
Burakiewicz Maria
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1942.04.05
LokalizacjaRepublika Komi (Rosja) Margʻilon (Uzbekistan)
Leander Janina 1910?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.01.28-1943
LokalizacjaKarabasz (Rosja, obwód czelabński) Oszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko
Gerej Stefan 1910
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.05.17-1941.09.07
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Humań (Ukraina) Moskwa (Rosja)
Drożejko Julian 1897
TematArchipelag Gułag – Obwód riazański
Data wydarzenia1941.06.20 - 1941.09.19
LokalizacjaWilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś) Orsza (Białoruś) Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Maroszek Jan 1906
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.24-1941.09
LokalizacjaKowel (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sasów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podhorce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowe Sądowa Wisznia (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Szpakowski Łukasz 15.02.1913, Miesiatycze (dziś: Białoruś)
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.17-1941.09.24
LokalizacjaMiesiatycze (Białoruś) Pińsk (Białoruś) Czerwień (Białoruś) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Cichowski Julian 1900?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09-1941.08.31
LokalizacjaKalwaria (Litwa), Obóz interniowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Lida (Białoruś)
Pliszka Franciszek 1906?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.06.29-1942.03.29
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Lwów (Ukraina) Engazjimo (Rosja, obwód irkutski) Bodajbo (Rosja, obwód irkucki) Irkuck (Rosja, obwód irkucki)
Rodowicz Franciszek 1913?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.02.21
LokalizacjaAjagöz (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański) Lwów (Ukraina), pl. Bilczewskiego 11 (pl. Kropywnyckiego 11) Karakum (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan) Lwów (Ukraina), ul. Gródecka Semipałatyńsk (Semej, Kazachstan)
Hołowacz Ignacy 1900?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.10.03-1941.10.09
LokalizacjaBiłgoraj (woj. lubelskie) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Tobolsk (Rosja, obwód tiumeński), Więzienie NKWD (Zamek więzienny), pl. Czerwony 5 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Terlecki Emilian 1919?
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.02
LokalizacjaŻarula (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Okoń Czesława 1920?
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.19-1942
LokalizacjaBarnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Kermine (Nawoi, Uzbekistan)
Epsztejn Abraham 1911
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1940.06.29-1941.09.20
LokalizacjaLwów (Ukraina), Koszary 40 pułku piechoty, ul. św. Piotra 16 (ul. Miecznikowa 16) Wołgołag (Rosja, obwód jarosławski) Turgieniewo (Rosja, obwód jarosławski) Pieriebory (Rybińsk, Rosja, obwód jarosławski) Rybińsk (Rosja, obwód jarosławski) Astrachań (Rosja, obwód astrachański) Saratów (Rosja, obwód saratowski)
Krysztopowicz Konstanty 1920
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.18-1941.09.16
LokalizacjaGrodno (Białoruś) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski)
Rodziewicz-Bielewicz Janina 22.05.1918, Wilejka (dziś: Białoruś)
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1941.06.20-1942.05.16
LokalizacjaJangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Wilejka (Białoruś) Swałowska (Rosja, Kraj Ałtajski)
Pyliński Emanuel
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09-1941.10.15
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Fieduszko Józef 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939.12.04-1941.11.17
LokalizacjaLida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. Leninskaja 29 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Pietropawłowsk (Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Streńczak Włodzimierz 1903?
Temat