Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9161)
Jan Chwastek 1900.01.06
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.08.27 - 1942.02.15
LokalizacjaRowiny (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Motol (Białoruś, obwód brzeski, rejon janowski) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Kirgistan Buchara (Uzbekistan) Grzegorzowice (Polska, województwo małopolskie, powiat krakowski, gmina Iwanowice)
Bogiń Jan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.01 - 1942.08
LokalizacjaLipniszki (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski), koordynaty: Przemyśl Grodno (Białoruś) Lida (Białoruś) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Ościsławski Michał 1895
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1942.04.01
LokalizacjaZawiasy (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki, sielsowiet Gierwiaty) Litwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Tokmok (Kirgistan, obwód czujski) Ługowoje (Kazachstan) Iran
Owczarczuk Antoni 1918.02.15
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.24 - 1941.08
LokalizacjaZaręby Kościelne, Klasztor Ojców Reformatów, ul. Farna 18/19 Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Republika Komi (Rosja) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Otwinowski Stanisław 1900
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.08.31 - 1942.02.24
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Zaporoże (Ukraina) stacja Izwiestkowaja (Rosja, żydowski obwód autonomiczny, rejon obłuczeński) Buriejłag (Rosja, Żydowski Obwód Autonomiczny) Ałmaty (Kazachstan)
Owsiejko Leonard 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.03 - 1942.08.24
LokalizacjaNowojelnia (Białoruś, obwód grodzieński, rejon zdzięcielski) Nowogródek (Białoruś, obwód grodzieński) Stołpce, stacja kolejowa (Białoruś, obwód miński) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Gródek Jagielloński (Gródek, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Ozimkowski Marceli 1901
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.02.06
LokalizacjaWłodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski)
Zaręba Anatol 1894.03.04
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.06 - 1941.09.23
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zazula Piotr
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.10.12 - 1942.07.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Engiels (Rosja, obwód saratowski) Uljanowsk (Rosja, obwód uljanowski)
Zdunek Szczepan 1892
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.19 - 1942.04.22
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wizinga (Rosja, Republika Komi, rejon sysolski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Muraszy (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Zieliński Idzi 1897.08.20
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia-
LokalizacjaPieszczanka (Rosja, Kraj Permski) rejon karakulski (Uzbekistan, wilajet bucharski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Teheran (Iran)
Ziembiński Marian 1888
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.13
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś), Więzienie Zarządu NKWD, ul.Gogola/ul.Lapacina; Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Żuk Mikołaj 1917
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1941.05.06 - 1942.06
LokalizacjaWoroneż (Rosja, obwód woroneski) Uljanowsk (Rosja, obwód uljanowski) Syzrańłag (Rosja, obwód uljanowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Zygmunt Władysław 1901
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.21
LokalizacjaRejon brodzki (Ukraina, obwód lwowski) rejon kotłaski (Rosja, obwód archangielski) Obwód żambylski (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Zyselman Leon
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.12.19 - 1942.01.26
LokalizacjaPińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Ługowoje (Kazachstan)
Żytyński Karol
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.20 - 1942.02.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Skole (Ukraina), Areszt miejski Połtawa (Ukraina, obwód połtawski) Areszt śledczy, ul. Puszkina 91 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Jania Zbigniew
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1941.09.14
LokalizacjaAj (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański, rejon ajagozski), Sowchoz „Mynbułak” Ajagoz (Kazachstan), stacja kolejowa Taraz (Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Lwów (Ukraina), ul. Stepana Bandery 1
Jasik Sózef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09-1941.09.21
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Uchtiżemłag, OŁP nr.3, nieftiepromysiel № 2
Józefowicz Piotr 1901
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.20-1941.09.01
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Gudogaj (Białoruś) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) Ajkino (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Kłosowski Mieczysław 1915.03
Temat