Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9470)
Zatoński Zygmunt 1913?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.11.01-1942.10.06
LokalizacjaWołomin (Warszawa) Niemiecki obóz zagłady Treblinka
Zdunek Szczepan 1892
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.19 - 1942.04.22
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wizinga (Rosja, Republika Komi, rejon sysolski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Muraszy (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Zaręba Anatol 1894.03.04
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.06 - 1941.09.23
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Ziembiński Marian 1888
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.13
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś), Więzienie Zarządu NKWD, ul.Gogola/ul.Lapacina; Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Żytyński Karol
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.20 - 1942.02.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Skole (Ukraina), Areszt miejski Połtawa (Ukraina, obwód połtawski) Areszt śledczy, ul. Puszkina 91 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Faliński Bronisław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.20 - 1941.10.03
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Siedziba NKWD (Grekokatolickie Seminarium Duchowne), ul. Pierackiego (ul. Szewczenki 11) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kandalakszstroj (Rosja, obwód murmański) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Workuta (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Fidyk Jarosław 1919.03.25
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.01.06 - 1941.08.31
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Ust-Kamienogorsk (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański) Ługowoje (Kazachstan) Obertyn (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon tłumacki)
Fleszar Franciszek 1907
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.09.17 - 1942.03.31
LokalizacjaDrohobycz (Ukraina, obwód lwowski) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09.12-1944
LokalizacjaKobyle (woj. pomorskie)
Bukowicki Ludwik
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.09-1941.09.30
LokalizacjaŁomża, Więzienie, al. Legionów 36 Zambrów Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Mohylew (Białoruś) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego) Gʻuzor (Uzbekistan)
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.20-1944.11.14
LokalizacjaKarpno (Stare Karpno, pow. kościerski)
Norejko Michał 1898.10.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.01.01 - 1941.08.27
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mińsk (Białoruś) Uchta (Rosja, Republika Komi) Moskwa (Rosja) Taszkient (Uzbekistan) Orsza (Białoruś, obwód witebski), stacja kolejowa Ługowoje (Kazachstan)
Golik Mieczysław 1900.06.27
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1941.06.27 - 1942.03.16
LokalizacjaLwów (Ukraina), ul. Kotka 22 Biełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia) Solikamsk (Rosja, Kraj Permski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Czokpak (Kazachstan)
Gronostajski Stanisław 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.16 - 1943.02
LokalizacjaNieśwież (Białoruś, obwód miński), sąd grodzki, siedziba NKWD Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Nieśwież (Białoruś, obwód miński), więzienie NKWD Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Mińsk (Białoruś) Borysów (Białoruś. Obwód miński) Orsza (Białoruś, obwód witebski) Wielkie Łuki (Rosja, obwód pskowski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Herman Józef 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.28-1941.09
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Wilno (Litwa) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. 3 Maja 77 (ul. Leninskaja 29) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Iżma (Rosja, Republika Komi) Oziero (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wytegorski) Ozier Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Kanin Nos (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Marg’ilon (Margiełan ) (Uzbekistan)
Mieszalski Adam
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.05-1941.09.23
LokalizacjaStołpce (Białoruś), Więzienie (Szkoła muzyczna), ul. Leninskaya 47 Moskwa (Rosja) Kniażpogost, stacja kolejowa (Rosja, Republika Komi) stacja kolejowa Uchta (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Dreksler Józef 1895.05.17
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.09.24
LokalizacjaRejon krasnoborski (Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Wierzbnik (Polska, województwo świętokrzyskie, powiat starachowicki) Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski)
Druszer Kazimierz 1890
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.07.12 - 1941.09.11
LokalizacjaOpoczno (Polska, województwo łódzkie) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński) Siemiatycze (Polska, województwo podlaskie) Szepietowo (pow. wysokomazowiecki) Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska
Duklewski Kazimierz 1916
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.11 - 1942.03.23
LokalizacjaWysocko Wyżne (Ukraina, obwód lwowski, rejon turczański) Skole (Ukraina), Pałac Groedlów (Zarząd NKWD), ul. Kniazia Swiatosława 40 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Oszwor (Rosja, Republika Komi), stacja kolejowa Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan)
Warzager Jerzy
Temat