Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Witness (date and place of birth)
-
-
Subject
-
-
Event Date
-
Location
-
-
Victims
-
-
Perpetrators
-
-
Crimes
-
-
Place
-
-
Content
-
-
Object type
-
-
Object Creation Date
-
File creator
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9261)
Kowalski Marcin
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.03.15-1943
LokalizacjaSwierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Taszkient (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Horoch Andrzej
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.21-1942.03.18
LokalizacjaNieśwież (Białoruś) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan)
Jasik Sózef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09-1941.09.21
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Uchtiżemłag, OŁP nr.3, nieftiepromysiel № 2
Kopiec Antoni
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.03.31 - 1942.02.21
LokalizacjaDobromil (Ukraina, obwód lwowski, rejon starosamborski) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Pryłuki (Ukraina, obwód czernohowski) Tomsk (Rosja, obwód tomski), Więzienie NKWD, ul. Prospekt Lenina 44 Ługowoje (Kazachstan) Boniowice (Ukraina, obwód lwowski, rejon starosamborski)
Korzeniowski Eugeniusz
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja)
Józefowicz Piotr 1901
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.20-1941.09.01
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Gudogaj (Białoruś) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) Ajkino (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Kowalski Tadeusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.17 - 1941.09.01
LokalizacjaDelatyn (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon nadwórniański) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Biała Cerkiew (Ukraina) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) stacja kolejowa Irajol (Rosja, Republika Komi, rejon sosnogorski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Niżny Nowogród (Rosja) Sarańsk (Rosja, Mordowia) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Kubiś Piotr
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1940.02.11 - 1942.11.18
LokalizacjaZarudzie (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski) miejski okręg Kizieł (Rosja, Kraj Permski) Republika Komi (Rosja) Cmolas
Kołodziej Wacław 1906.10.19
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.08 - 1941.09.21
LokalizacjaPłociczno (woj. podlaskie) Augustów (woj. podlaskie) Grodno (Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Grodno, stacja kolejowa (Białoruś) Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Koberecki Józef 1909
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.12 - 1942.02.19
LokalizacjaHorodenka, stacja kolejowa (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski) Monasterzyska (Ukraina) Husiatyn (Ukraina, obwód tarnopolski) Obwód wschodniokazachstański (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Herman Józef 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.28-1941.09
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Wilno (Litwa) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. 3 Maja 77 (ul. Leninskaja 29) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Iżma (Rosja, Republika Komi) Oziero (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wytegorski) Ozier Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Kanin Nos (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Marg’ilon (Margiełan ) (Uzbekistan)
Kwiatkowski Tadeusz
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.12.14 - 1941.10.21
LokalizacjaOtradnoje (Kazachstan, obwód akmolski, rejon bułandyńdki)
Kuleszcz Aleksander
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaJekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Lachowicz Karol 1919.03.31
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.06.05-1941.08
LokalizacjaKujmino (Rosja, obwód moskiewski, rejon taldomski)
Maciejko Jan 1923.03.23
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.11.10-1941.08
LokalizacjaStacja kolejowa Juraciszki (Białoruś, obwód grodzirńdki, rejon iwiejski) Pawłodar (Kazachstan) Aktobe (Kazachstan) Żolboldy (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon aktogajski) Koziewicze (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski)
Malinowski Antoni 1919
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.04-1942.03.15
LokalizacjaBiałystok Lipieck (Rosja, obwód lipiecki) Orzeł (Rosja, obwód orłowski) Jekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Malec Władysław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.09.17-1942.02.21
LokalizacjaPogranicznyj (Rosja, Kraj Nadmorski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Głęboka (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski)
Małycha Józef 1908
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1939.10.27-1942.01.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kamieniec (Białoruś, obwód brzeski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska stacja kolejowa Mińsk (Białoruś) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) Moskwa (Rosja)
Ludwig Jan 1919
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940-1942.02.23
LokalizacjaObwód swierdłowski (Rosja) Domaczewo (Białoruś)
Miętkowski Henryk 1911
Temat