Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9261)
Lewito Czesław 1922.01.20, Białystok
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.02.24
LokalizacjaBiałystok, ul. Elektryczna 3 stacja kolejowa Pawłodar (Kazachstan) Bobrowo (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon terenkolski)
Mielnik Jarosław
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.03.23-1941.09.09
LokalizacjaKijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Niżny Nowogród (Rosja), Więzienie ul. Gagarina 26
Kułtyka Michał
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
Lokalizacjastacja kolejowa Medyka Kijów (Ukraina), dworzec Kolejowy Pimija (Rosja, Kraj Krasnojarski)
Mieszalski Adam
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.05-1941.09.23
LokalizacjaStołpce (Białoruś), Więzienie (Szkoła muzyczna), ul. Leninskaya 47 Moskwa (Rosja) Kniażpogost, stacja kolejowa (Rosja, Republika Komi) stacja kolejowa Uchta (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Matkowski Stanisław 1920
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.19-1941.09.27
LokalizacjaSołeczniki Małe (Litwa, okręg wileński, rejon solecznicki) Święciany (Litwa) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Marcinkowski Kazimiez
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.02-1941
LokalizacjaPerm (Rosja, Kraj Permski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński)
Grydziuszko Wiktor
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939 - 1942.02
LokalizacjaUral (Rosja, obwód świerdłowski)
Gronostajski Stanisław 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.16 - 1943.02
LokalizacjaNieśwież (Białoruś, obwód miński), sąd grodzki, siedziba NKWD Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Nieśwież (Białoruś, obwód miński), więzienie NKWD Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Mińsk (Białoruś) Borysów (Białoruś. Obwód miński) Orsza (Białoruś, obwód witebski) Wielkie Łuki (Rosja, obwód pskowski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Gryzowski Gustaw
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaStacja kolejowa Oparino (Rosja, obwód kirowski) Maromitsa (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 zakład tartaczno-drzewny, Archangielsk (Rosja) Uchta (Rosja, Republika Komi)
Grundland Maurycy
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.06.30 - 1942.02
LokalizacjaBiałystok rejon wielikouściugski (Rosja, obwód wołogodzki)
Grzymajło Bronisław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.24
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Mołodeczno (Białoruś) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Grześkowiak Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09
LokalizacjaBorszczów (Ukraina, obwód tarnopolski) Czortków (Ukraina) Husiatyn, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wójtowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Grzesiak Tadeusz 1909
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.07
LokalizacjaŁugowoje (Kazachstan) Rejon stoliński (Białoruś, obwód brzeski) specposiołek Kołbasz, Wierchnietouszmienski lesopunkt (Rosja, obwód wołogodzki, rejon totemski)
Grzegorczyk Bolesław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.02.15
LokalizacjaWłodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Marg’ilon (Margiełan ) (Uzbekistan)
Urba Julian 1895
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.23 - 1942.03.07
LokalizacjaRówne (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Rapa Stefan 1895
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.08
LokalizacjaSuchona (Rosja, obwód archangielski, rejon niandomski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Radomski Józef 1895
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.17 - 1943.02.06
LokalizacjaSiemiatycze (Polska, województwo podlaskie) Brześć (Białoruś), Więzienie, ul. Zygmuntowska (ul. Marksa 86-88) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kazachstan Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Urbańczyk Władysław Marcin 1891
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.09.09
LokalizacjaStacja kolejowa Łapy (Polska, województwo podlaskie) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) warsztaty kolejowy budowy mostów (ul. Warsztatowa 1, Białystok) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Rodziewicz Eugeniusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.21 - 1942.04.01
LokalizacjaUchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Łuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Syzrań (Rosja, obwód samarski), więzienie śledcze №2, ul. Chlebcewicza 1 Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Gʻuzor (Uzbekistan)
Radtke Józef 1900.02.25
Temat