Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9486)
Koberecki Józef 1909
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.12 - 1942.02.19
LokalizacjaHorodenka, stacja kolejowa (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski) Monasterzyska (Ukraina) Husiatyn (Ukraina, obwód tarnopolski) Obwód wschodniokazachstański (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Ozimkowski Marceli 1901
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.02.06
LokalizacjaWłodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski)
Halicki Stanisław 1912.03.12
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10-1941.07.29
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Kalwaria (Litwa), Obóz internowania Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Tarkowski Bronisław 1917.12.13
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.12.02 - 1942.07.07
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Gʻuzor (Uzbekistan)
Czeszko Aleksander 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.04.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Kamienka (Rosja, obwód archangielski, rejon miezieński)
Ficek Władysław 1898.05.21
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10-1941.09.02
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 stacja kolejowa Kozielsk (Rosja obwód kałuski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) stacja kolejowa Kalwaria (Litwa, okręg mariampolski) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania
Frąckiewicz Józef 1896.09.18
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.13-1941.12.24
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Serafińce (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon horodeński) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski)
Nojek Leonard 1893
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10 - 1941.09.08
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Polak Wacław
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1941.08-1945
LokalizacjaPiechowice (woj. pomorskie)
Grzymajło Bronisław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.24
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Mołodeczno (Białoruś) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Kopiec Antoni
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.03.31 - 1942.02.21
LokalizacjaDobromil (Ukraina, obwód lwowski, rejon starosamborski) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Pryłuki (Ukraina, obwód czernohowski) Tomsk (Rosja, obwód tomski), Więzienie NKWD, ul. Prospekt Lenina 44 Ługowoje (Kazachstan) Boniowice (Ukraina, obwód lwowski, rejon starosamborski)
Chojt Berko
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.06.21-1941.12.03
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Ukraina (Rosja, obwód amurski)
Hauptman Karol
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.21-1941.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania
Górko-Omielawski January
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.10 - 1942.02.09
LokalizacjaStacja kolejowa Łuck (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) stacja kolejowa Pawłodar (Kazachstan) stacja kolejowa Kattaqo'rg'on (Uzbekistan, wilajet samarkandzki) Nowosybirsk (Rosja) Ulaniki (Ukraina, obwód wołyński, rejon rożyszczeński)
Urbańczyk Władysław Marcin 1891
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.09.09
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Stacja kolejowa Łapy (Polska, województwo podlaskie) warsztaty kolejowy budowy mostów (ul. Warsztatowa 1, Białystok) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Miętkowski Henryk 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.14-1942.10.12
LokalizacjaKobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Taszkient (Uzbekistan) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Tarkowski Bronisław 1917.12.13
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.12.02 - 1942.07.07
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Gʻuzor (Uzbekistan)
Tadeusiak Franciszek 1901
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09
LokalizacjaLitwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Niekrasz Stanisław 1920
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.11.16
LokalizacjaKriwoje (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Grundland Maurycy
Temat