Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9545)
Dawidowski Roman 1884?
TematInteligencja na celowniku – terror wobec polskich elit
Data wydarzenia1939.11.06-1944
LokalizacjaKraków Kraków, Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24 Kraków, Koszary 20. Pułku Piechoty, ul. Mazowiecka KL Sachsenhausen (Niemcy, Oranienburg)
Sarnowski Edmund 1909?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940-1945.01.17
LokalizacjaMława, ul. Narutowicza
Szulc
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10-1945.02
LokalizacjaJaroszewy Mestwinowo
Szulc Cyryla
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.16-1944
LokalizacjaLipusz Stare Karpno
Sobierajska Irena
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09.16-1944
LokalizacjaStare Karpno
Starosta A.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.16-1944
LokalizacjaStare Karpno
Pawłowski Roman 1911?
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1940.04.07-1944.04
LokalizacjaSuwałki Suwałki, Więzienie, ul. Dwernickiego 17 KL Soldau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Majdanek KL Gross-Rosen Niemiecki obóz zagłady Majdanek
Grossbard
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Małopolska
Data wydarzenia1941.06.20-1942.11.30
LokalizacjaKulików (Ukraina) Zwertów (Ukraina) Wiesenberg (Ukraina) Niemiecki obóz zagłady Bełżec Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska 134 (ul. Szewczenka 134) Kościejów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Getto Żółkiew (Ukraina), Getto
Wniler Samuel 12.11.1914, Wiedeń (Austria)
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Małopolska
Data wydarzenia1941.06.21-1942.12.01
LokalizacjaZborów (Ukraina) Brody (Ukraina) Winnica (Ukraina) Załoźce (Ukraina) Brody (Ukraina), Siedziba Gestapo, ul. Szkolna 6 Kozaki (Ukraina) Niemiecki obóz zagłady Bełżec Podhorce (Ukraina) Brody (Ukraina), Getto Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska134 (ul. Szewczenka 134) Lacko (Solanuwatka, Ukraina) Jaktorów (Ukraina) Płuhów (Ukraina) Radziwiłłów (Ukraina) Dubno (Ukraina) Równe (Ukraina) Koniuszki (Ukraina)
Gerbatowska Eryka
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.11.22-1945.04
LokalizacjaKościerzyna
Goebel Mechtylda
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1940.01-1945.03.04
LokalizacjaDziemiany (woj. Pomorskie) Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Brusy (woj. pomorskie) Lisewo
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.16-1944
LokalizacjaLipusz
Kwasiński Władysław 1890
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.08.22
LokalizacjaKolędziany (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Szmańkowczyki (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Ust-pristański rejon (Rosja, Kraj Ałtajski) Czimkient (Szymkent, Kachstan) Iran
Markowski Antoni
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.12.22 - 1942.03.07
LokalizacjaIwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Pałkino (obecnie część Jekaterynburgu), obwód swierdłowski Szypicznyj (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Adamski Alojzy 1908.06.30
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.05.14 - 1941.11
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Ostrowie (Polska, województwo podlaskie, powiat sokólski) Zaręby Kościelne, Klasztor Ojców Reformatów, ul. Farna 18/19 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Jercewo (Rosja, obwód archangielski) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski)
Rawicz-Głędzki Witold 1896
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.10 - 1941.11.03
LokalizacjaArchangielsk (Rosja) Nowosiołki (Białoruś, obwód brzeski, rejon lachowicki) Hancewicze (Białoruż, obwód brzeski) Lusino, stacja kolejowa (Białoruś, obwód brzeski, rejon hancewicki) Oziero (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wytegorski) Wołogda (Rosja), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Kułojłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Gadziński Jan
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.27 - 1942.03.09
LokalizacjaFarap (Turkmenistan, wilajet lebapski) Dorohusk Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan) Majbułak (Kazachstan, obwód turkiestański, rejon tolebijski)
Capiga Władysław 1895
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.01.19-1941.10.26
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Belebej (Rosja, Baszkortostan) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Mińsk (Białoruś) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Gudogaje, stacja kolejowa (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki)
Tkaczuk Bazyli 1919
Temat