Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9550)
Dąbkowski Wiktor 1890
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.10.07 - 1942.12.04
LokalizacjaZłoczów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD (Zamek w Złoczowie), ul. Tarnopolska 4 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Borowicze (Rosja, obwód nowogrodzki, rejon borowicki), ul. Ugolszczyków 46 Mstinstroj (Rosja, rejon nowgorodzki) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Gajewski Jan 1899.05.01
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.12 - 1941.07
LokalizacjaRówne (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Świętosław (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dolina (Ukraina, obwód iwanofrankiwski), koordynaty: Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Gajowy Józef 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.08.30
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Gąsior Władysław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.11.18 - 1942.02.11
LokalizacjaDubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Zaporoże (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Murmańsk (Rosja), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Gałuszewski Kazimierz 1899.03.04
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.04.29
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Gramatucha (Majskoje, Rosja, Obwód Nowosybirski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Kattakurgan (Uzbekistan) Budy (Polska, województwo podlaskie, powiat hajnowski, gmina Białowieża)
Glejzer Władysław 1889
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.12 - 1941.09.04
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Litwa Włodzimierz (Rosja) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Giedryć Jan 1907
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05 - 1942.04
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Murowana Oszmianka (Białoruś, obwód grodzieński, rejon oszmiański), koordynaty: Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Oltiariq (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Palestyna
Gau Józef 1897.05.05
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.04 - 1942.04.11
LokalizacjaZdzięcioł (Białoruś, obwód grodzieński) Nowogródek (Białoruś), Więzienie ul. Mickiewicza 28 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Moskwa (Rosja) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Taszkent (Uzbekistan) Kagan (Uzbekistan)
Gliwa Józef
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wasilewszczyzna (Litwa, okręg wileński, rejon wileński, gmina Rudomino) kopalnia “Kommunar” (Rosja, Chakasja, rejon szyryński)
Gąsior Władysław 1906.02.02
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10.25 - 1941.06
Lokalizacjastacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) stacja kolejowa Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej ulica Słowackiego 6, Równe (Ukraina) Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Opałkowice (Kraków)
Grajnert Stanisław 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.06 - 1941.09
LokalizacjaRutki Stare (Polska, województwo podlaskie, powiat augustowski) Rajgród (Polska, województwo podlaskie, powiat grajewski) Augustów (woj. podlaskie), Siedziba NKWD (Budynek Zarządu Wodnego), ul. 29 Listopada 5 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Barchotka (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki) Tambow (Rosja) Saratow (Rosja) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Grobajło Teodozy
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.04 - 1942.04.12
LokalizacjaTeheran (Iran) Wialiki Pawłopol (Białoruś, obwód brzeski, rejon małorycki) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Kobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Narjan-Mar, obóz przeznaczenia specjalnego (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Dajnowicz Stanisław 1914
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09 - 1941.06.23
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Stacja kolejowa Włodzimierz (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Rakiszki (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Quizil Ribat (Irak)
Dauksza Izydor
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.11.23 - 1942.02.02
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński), Więzienie ul. Sowiecka 44 Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Wierchniaja Inta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Haber Majer
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09 - 1941.06
LokalizacjaChełm Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Galuk Stefan 1895
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.05 - 1942.04.17
LokalizacjaMarg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Dewald Władysław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939 - 1943
Lokalizacja-
Heksel Józef
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.04.28 - 1942.02.08
LokalizacjaUżhorod (Ukraina) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Siedziba NKWD (Sąd okręgowy), ul. Bilińskiego (ul. Sacharowa) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski)
Dobrowolski Tomasz 1914.08.02
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1940.06.29 - 1941.09
LokalizacjaLwów (Ukraina) Kozikowo (Rosja, Republika Mari El, rejon juryński) Specposiołek “Czwarty Skład” wilajet fergański (Uzbekistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Długosz Bolesław 1900
Temat