Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9620)
Jasik Sózef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09-1941.09.21
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Uchtiżemłag, OŁP nr.3, nieftiepromysiel № 2
Józefowicz Piotr 1901
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.20-1941.09.01
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Gudogaj (Białoruś) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) Ajkino (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Herman Józef 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.28-1941.09
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Wilno (Litwa) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. 3 Maja 77 (ul. Leninskaja 29) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Iżma (Rosja, Republika Komi) Oziero (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wytegorski) Ozier Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Kanin Nos (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Marg’ilon (Margiełan ) (Uzbekistan)
Kwiatkowski Tadeusz
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.12.14 - 1941.10.21
LokalizacjaOtradnoje (Kazachstan, obwód akmolski, rejon bułandyńdki)
Maciejko Jan 1923.03.23
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.11.10-1941.08
LokalizacjaStacja kolejowa Juraciszki (Białoruś, obwód grodzirńdki, rejon iwiejski) Pawłodar (Kazachstan) Aktobe (Kazachstan) Żolboldy (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon aktogajski) Koziewicze (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski)
Małycha Józef 1908
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1939.10.27-1942.01.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kamieniec (Białoruś, obwód brzeski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska stacja kolejowa Mińsk (Białoruś) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) Moskwa (Rosja)
Miętkowski Henryk 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.14-1942.10.12
LokalizacjaTaszkient (Uzbekistan) Kobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Mieszalski Adam
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.05-1941.09.23
LokalizacjaStołpce (Białoruś), Więzienie (Szkoła muzyczna), ul. Leninskaya 47 Moskwa (Rosja) Kniażpogost, stacja kolejowa (Rosja, Republika Komi) stacja kolejowa Uchta (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Matkowski Stanisław 1920
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.19-1941.09.27
LokalizacjaSołeczniki Małe (Litwa, okręg wileński, rejon solecznicki) Święciany (Litwa) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Grydziuszko Wiktor
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939 - 1942.02
LokalizacjaUral (Rosja, obwód świerdłowski)
Grzymajło Bronisław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.24
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Mołodeczno (Białoruś) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Grześkowiak Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09
LokalizacjaBorszczów (Ukraina, obwód tarnopolski) Czortków (Ukraina) Husiatyn, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wójtowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Urba Julian 1895
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.23 - 1942.03.07
LokalizacjaRówne (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Rafinski Aleksander
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939 - 1941.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Kowno (Litwa), stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Urbańczyk Władysław Marcin 1891
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.09.09
LokalizacjaStacja kolejowa Łapy (Polska, województwo podlaskie) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) warsztaty kolejowy budowy mostów (ul. Warsztatowa 1, Białystok) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Rodziewicz Eugeniusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.21 - 1942.04.01
LokalizacjaUchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Łuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Syzrań (Rosja, obwód samarski), więzienie śledcze №2, ul. Chlebcewicza 1 Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Gʻuzor (Uzbekistan)
Radtke Józef 1900.02.25
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Zdołbunów (Ukraina) Łuck (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytomierz (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Tkaczuk Modest
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.26 - 1941.08
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Zahajce Wielkie (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon szumski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Krzemieniec (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Sanatorijna 1 Wizinga (Rosja, Republika Komi, rejon sysolski) Palestyna
Tempiński Antoni 1900.10.02
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.25
LokalizacjaRejon brzeżański (Ukraina, obwód tarnopolski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zimna Woda (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Tumiłowicz Wacław 1898
Temat