Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9786)
Grygianiec Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaKresty (Sosnowyj, Rosja, obwód archangielski) Cielesze (Białoruś, obwód witebski, rejon głębocki)
Guzikowski Kazimierz
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.13 - 1943
LokalizacjaPolska Rosja
Karol Józef 1911.05.25
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.05
LokalizacjaRejon kołomyjski (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Horodenka, stacja kolejowa (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski) Lwów (Ukraina) Pawłodar (Kazachstan) kopalnia Majkain (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon bajanaulski) Szoptykol (Kazachstan, obwód północnokazachstński, rejon imienia Gabita Musrepowa) Taszkient (Uzbekistan) obwód lwowski (Ukraina)
Klepinowski Otton 1911.11.03
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.12.03 - 1942.03.22
LokalizacjaSopot Kowno (Litwa) Ramenai (Litwa, okręg kowieński) rejon turoczacki (Rosja, Republika Ałtaj) Bijsk (Rosja, Kraj Ałtajski) Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Ałmaty (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Gdańsk
Kilian Jan 1910
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.24 - 1941.09.29
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), plac Katedralny 7 Lwów (Ukraina), Więzienie, ul. Jachowicza 5 (ul. Kuczery 5) Podwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Karabas (Kazachstan) Karłag (Kazachstan) Troickoje (Kazachstan, obwód północnokazachstański, rejon żambylski), koordynaty: 54.57940776436572, 67.68906124524223 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) ockoje (Rosja, obwód orenburski)
Korzeniowski Eugeniusz
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja)
Goluch Władysław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.20 - 1941.10.30
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23)
Gołowicz Feliks 1898.05.10
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Kresty (Sosnowyj, Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Shabar (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon akkuliński)
Goslinowski Zygmunt 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.07 - 1941.09.23
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Słuck (Białoruś, obwód miński), więzienie Słucki Zamek, ul. Lenina 175 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi)
Grabama Antoni 1899
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.17
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dżałał-Abad (Kirgistan) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Sorokłag (Rosja, obwód archangielski) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10
Gryzowski Gustaw
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaStacja kolejowa Oparino (Rosja, obwód kirowski) Maromitsa (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 zakład tartaczno-drzewny, Archangielsk (Rosja) Uchta (Rosja, Republika Komi)
Heine Eugeniusz 1912.01.14
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.18-1941.09.14
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska
Cyran Marian
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.04.16
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Obwód wschodniokazachstański (Kazachstan)
Czerniewski Andrzej 1897.11.21
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.11.20-1941.09.13
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Uchta (Rosja, Republika Komi), Jeniecki obóz pracy przymusowej Briańsk (Rosja), więzienie śledcze №1, ul. Sowiecka 2 Krzemieniec (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Sanatorijna 1
Fiedorow Mieczysław 1915.01.06
TematArchipelag Gułag – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.03.13-1941.12.18
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Wołgołag (Rosja, obwód jarosławski) stacja kolejowa Szeksna (Rosja, obwód wołogodzki)
Fiszkant Jakub 1917
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1939.10.28-1941.09.28
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Pielnowo (Rosja, obwód jarosławski) Wołgołag (Rosja, obwód jarosławski) Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Łubianka”, ul. Bolszaja Łubianka 2 Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Kołomyja (Ukraina, obwód iwanofrankiwski)
Flinz Kazimierz
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.19-1941.12
LokalizacjaKirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kułojłag (Rosja, obwód archangielski) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) stacja kolejowa Iwano-Frankiwsk (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Worochta (Ukraina, obwód iwanofrnkiwski, rejon nadworniański)
Fudali Stefania
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03.21
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Podhorki (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kałuski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Saratów (Rosja, obwód saratowski) Obwód archangielski (Rosja)
Tkaczuk Modest
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.26 - 1941.08
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Zahajce Wielkie (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon szumski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Krzemieniec (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Sanatorijna 1 Wizinga (Rosja, Republika Komi, rejon sysolski) Palestyna
Najman Jechiel 1918
Temat