Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9798)
Dzikowski Antoni 1900
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.03 - 1941.08.30
LokalizacjaGrodno (Białoruś), stacja kolejowa Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag, OŁP nr.3, nieftiepromysiel № 2 Uchta (Rosja, Republika Komi), stacja kolejowa Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Dzierza Jan
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.15 - 1941.09.18
LokalizacjaPrzemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Berdyczów (Ukraina), Klasztor karmelitów bosych (Więzienie NKWD), ul. Soborna Małoszujka (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Warsza Henryk 1916
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.03 - 1942.05.05
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Didžioji g. 34, Kościół świętego Kazimierza (Wilno, Litwa) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Ejszyszky (Litwa, okręg wileński) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. 3 Maja 77 (ul. Leninskaja 29) Ajkino, stacja kolejowa (Rosja, Republika Komi, rejon ust-wymski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Watras Jan
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.20 - 1942.02.24
LokalizacjaRówne (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Marg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi), Oddział rolniczy, Sowchoz nr. 2 Turkiestan (Kazachstan)
Wierzbicki Józef 1897
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.04.23
LokalizacjaTeheran (Iran) Kuchczyce (Białoruś, obwód miński, rejon klecki) Yakkabogʻ (Uzbekistan, wilajet kaszkadaryjski) Siniawka (Białoruś, obwód miński, rejon klecki)
Jańczyk Wacław
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.03 - 1942.03.24
LokalizacjaMielnica Podolska (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon borszczowski) Germakówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon borszczowski) Ałtajski Kraj (Rosja) Kyrgyz-Chek (Obwód oszyński, Rejon Kara-Suu) Turkmenbaszy (Turkmenistan) wilajet balkański) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Palestyna
Józefczyk Wojciech 1896.11.14
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.07
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Hajnówka (Polska), stacja kolejowa Gramatucha (Majskoje, Rosja, Obwód Nowosybirski): Koson (Uzbekistan, wilajet kaszkadaryjski) Strzałkowice (Ukraina, obwód lwowski, rejon somborski)
Juchniewicz Bolesław
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.01.05
LokalizacjaKwitok (Rosja, obwód irkucki, rejon tajszecki) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Irak
Niebieszczański Jan
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.11 - 1941.09.20
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Rudki (Ukraina, obwód lwowski, rejon samborski) Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Republika Komi (Rosja)
Niejander Józef 1902
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.09.02
LokalizacjaWybranówka (Ukraina, obwód lwowski, rejon żydaczowski) Maganskij, stacja kolejowa (Rosja, Kraj Krasnojarskij, rejon bieriozowski) Ługowoje (Kazachstan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Bobrow Eugeniusz 1906
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.10.18
LokalizacjaŁomża, Siedziba NKWD, ul. Polowa Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Kożwa (Rosja, Republika Komi) Usa (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Wnęk Antoni 1898
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1939.09 - 1942.03.14
LokalizacjaToustoług (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski) obwód swierdłowski (Rosja)
Owczarczuk Antoni 1918.02.15
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.24 - 1941.08
LokalizacjaZaręby Kościelne, Klasztor Ojców Reformatów, ul. Farna 18/19 Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Republika Komi (Rosja) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Zieliński Idzi 1897.08.20
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia-
LokalizacjaPieszczanka (Rosja, Kraj Permski) rejon karakulski (Uzbekistan, wilajet bucharski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Teheran (Iran)
Lach Kazimierz
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10-1941.02
LokalizacjaRejon kołomyjski (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) kopalnia Majkain (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon bajanaulski) Ługowoje (Kazachstan)
Matkowski Stanisław 1920
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.19-1941.09.27
LokalizacjaSołeczniki Małe (Litwa, okręg wileński, rejon solecznicki) Święciany (Litwa) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Kubiś Piotr
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1940.02.11 - 1942.11.18
LokalizacjaZarudzie (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski) miejski okręg Kizieł (Rosja, Kraj Permski) Republika Komi (Rosja) Cmolas
Kowalski Tadeusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.17 - 1941.09.01
LokalizacjaDelatyn (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon nadwórniański) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Biała Cerkiew (Ukraina) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) stacja kolejowa Irajol (Rosja, Republika Komi, rejon sosnogorski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Niżny Nowogród (Rosja) Sarańsk (Rosja, Mordowia) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Kuczaj Władysław
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.04.10
LokalizacjaGruszów (Ukraina) stacja kolejowa Sośwa (Rosja, obwód swierdłowski) Czary (Rosja, obwód swerdłowski, soświński okręg miejski)
Kwiatkowski Tadeusz
Temat