Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9722)
Czapnicki Erwin
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.07-1942.02.04
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Samarkanda (Uzbekistan) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Abez (Rosja, Republika Komi) Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Areszt śledczy, ul. Kamieniecka 39 Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Sieniawa (Polska, województwo podkarpackie, powiat przeworski)
Czerniecki Zbigniew
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.23-1941.08.21
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Uchtiżemłag, OŁP nr.15, budowa fabryki cementu Krutaja (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Pińsk (Białoruś), Siedziba NKWD, ul. Albrechtowska (ul. Kirowa) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska
Haubenstock Roman 1918
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.05.08-1942.02.10
LokalizacjaTomsk (Rosja, obwód tomski), Więzienie NKWD, ul. Prospekt Lenina 44 Mikołajów (Ukraina), więzienie śledcze, ul. Łagierne pole Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Lwów (Ukraina), Więzienie, ul. Jachowicza 5 (ul. Kuczery 5) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9
Henke Władysław 1899.01.02
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.06-1942.02.25
LokalizacjaCzokpak (Kazachstan) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wilno (Litwa), ul. Szewczenko 7 Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Słowita (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Łuck (Ukraina, obwód wołyński), Obóz przejściowy Werba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złoczów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ostra Góra (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Jankowski Antoni 1875
TematMazowsze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1941.04-1945
LokalizacjaSkolimów (Konstancin Jeziorna)
Król Stanisława 17.02.1908, Drzewica
TematTerror na ziemiach wcielonych – Ziemia Łódzka
Data wydarzenia1943.11-1944
LokalizacjaTomaszów Mazowiecki, Browar Knothego, ul. Browarna Tomaszów Mazowiecki
Dyksiński Stanisław 1912?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.06-1943.12
LokalizacjaBieżuń (woj. mazowieckie) Sierpc
Zembala Mieczysław 1920.09.30
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.25
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Norylsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Norylłag (Rosja, Kraj Krasnojarski) Uzbekistan
Kownacki Stanisław 03.04.1929, Koszyszcze (Ukraina)
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1942.02.10-1945.01.28
LokalizacjaMatyldów (Ukraina) Kiwerce (Ukraina) Koszyszcze (Ukraina) Olganówka (Ukraina) Retowo (Ukraina) Katerynówka (Ukraina) Klepaczów (Ukraina) Przebraże (Hajowe, Ukraina) Elżbietyn (Ukraina), koordynaty: 50.92524054222905, 25.35332705447704 Sławatycze (Ukraina), koordynaty: 25.45980484572202 Trościanka (Ukraina) Susk (Ukraina) Baszowa (Ukraina) Gaj (Ukraina) Sitarówka (Ukraina) Walerianówka (Ukraina)
Polak Wacław
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1942.08.02-1945
LokalizacjaPiechowice (woj. pomorskie) Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Dziemiany
Selinger Izrael
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia1940.03-1940
Lokalizacja-
Grycan Weronika 1902?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Ziemia Stanisławowska
Data wydarzenia1941.10.12-1944
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Krawczyk Halina 02.09.1919
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy
Data wydarzenia1941.08.18-1945.01.23
LokalizacjaWarszawa Koronowo (woj. kujawsko-pomorskie) Lauf an der Pegnitz (Niemcy) Norymberga (Niemcy) Berlin (Niemcy) Fordon (Bydgoszcz), Więzienie ciężkie dla kobiet, ul. Rynek 8
Ignaciuk Aleksander
TematLubelszczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.05.20-1945.08.17
LokalizacjaRadzyń Podlaski Worsy Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Majdanek KL Dachau (Niemcy) Międzyrzec Podlaski
Pawłowski Roman 1911?
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1940.04.07-1944.04
LokalizacjaSuwałki Suwałki, Więzienie, ul. Dwernickiego 17 KL Soldau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Majdanek KL Gross-Rosen Niemiecki obóz zagłady Majdanek
Woldanowska Helena 29.08.1901, Tomaszów Mazowiecki
TematTerror na ziemiach wcielonych – Ziemia Łódzka
Data wydarzenia1944.05.08-1944
LokalizacjaTomaszów Mazowiecki, Areszt śledczy Gestapo, ul. Zapiecek 8 Tomaszów Mazowiecki, ul. Świętego Antoniego Tomaszów Mazowiecki, Cmentarz żydowski, ul. Smutna
Latoszek Bronisław 27.07.1919, Tomaszów Mazowiecki
TematTerror na ziemiach wcielonych – Ziemia Łódzka
Data wydarzenia1942.11.11-1944.11
LokalizacjaTomaszów Mazowiecki, Cmentarz żydowski, ul. Smutna
Wronkowski Henryk
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1943.09.23-1945
LokalizacjaŚluza (pow. kościerski) Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej
Fuchs Jozef 03.02.1888, Lubaczów
Temat