Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Witness (date and place of birth)
-
-
Subject
-
-
Event Date
-
Location
-
-
Victims
-
-
Perpetrators
-
-
Crimes
-
-
Place
-
-
Content
-
-
Object type
-
-
Object Creation Date
-
File creator
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9655)
Domański Bolesław 1905
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10 - 1941.09.07
LokalizacjaKalwaria (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Janczarski Teofil 1884.04.28
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.21 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Druja (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski), Koszary Korpusu Ochrony Pogranicza Słobódka (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Opsa (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Brasław (Białoruś, obwód witebski), Areszt śledczy, Budynek Starostwa Powiatowego, ul. Sowiecka 119 Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Święciany (Litwa, okręg wileński), Więzienie NKWD, ul. Stoties 8 Mariinsk (Rosja, obwód kemerowski), koordynaty: Gulistan (Uzbekistan, wilajet syrdaryjski), koordynaty:
Doubrawska Helena
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.29
Lokalizacjaobwód nowosybirski (Rosja) Białowieża (Polska, województwo podlaskie, powiat hajnowski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Domaszewicz Jan 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.27
LokalizacjaZubielewicze (Białoruś, obwód brzeski, rejon lachowicki) Szoksza (Rosja, obwód archangielski) Kagan (Uzbekistan) Nawoi (Uzbekistan), stacja kolejowa
Doliner Jerzy 1901.04.17
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.01 - 1943
LokalizacjaLwów (Ukraina), ul. Volodymira Ivasyuka 19 Iwano-Frankiwsk Lwów (Ukraina), dworzec kolejowy, plac Dworcowy 1 Ałmaty (Kazachstan), Siedziba NKWD, ul. Nauryzbai Batyr 108
Drobniak Bolesław 1906
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.25
LokalizacjaLitwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Drozdowicz Kazimierz 1922.01.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.18 - 1941.09.10
LokalizacjaRejon miorski (Białoruś, obwód witebski) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan) Gayrat (Uzbekistan, wilajet samarkandzki)
Dreksler Józef 1895.05.17
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.09.24
LokalizacjaRejon krasnoborski (Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Wierzbnik (Polska, województwo świętokrzyskie, powiat starachowicki) Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski)
Dubowik Aleksander
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.08.25 - 1942.02.28
LokalizacjaBiełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Nowosiółki (Białoruś, obwód witebski, rejon postawski) Mińsk (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia)
Duchliński Franciszek
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.25
LokalizacjaRówne (Ukraina) Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Dudzinski Władysław 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.08.15 - 1941.09.09
LokalizacjaBudzyń (Polska, województwo wielkopolskie, powiat chodzieski) Marg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Hajnówka Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Dudziński Jerzy 1903
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10 - 1941.08.27
LokalizacjaKalwaria (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Dzierożyński Stanisław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.11 - 1941.08.24
LokalizacjaWojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Duklewski Kazimierz 1916
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.11 - 1942.03.23
LokalizacjaWysocko Wyżne (Ukraina, obwód lwowski, rejon turczański) Skole (Ukraina), Pałac Groedlów (Zarząd NKWD), ul. Kniazia Swiatosława 40 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Oszwor (Rosja, Republika Komi), stacja kolejowa Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan)
Dworzecki Sergiusz 1917.12.13
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1943
LokalizacjaDubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Druszer Kazimierz 1890
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.07.12 - 1941.09.11
LokalizacjaOpoczno (Polska, województwo łódzkie) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński) Siemiatycze (Polska, województwo podlaskie) Szepietowo (pow. wysokomazowiecki) Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska
Dziewulski Franciszek
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.28 - 1943
LokalizacjaOlesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Dzikowski Antoni 1900
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.03 - 1941.08.30
LokalizacjaGrodno (Białoruś), stacja kolejowa Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag, OŁP nr.3, nieftiepromysiel № 2 Uchta (Rosja, Republika Komi), stacja kolejowa Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Wądałkowski Henryk 1903
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Obwód tarnopolski (Ukraina) Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wałasiek Stanisław 1895.07.15
Temat