Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9820)
Goebel Mechtylda
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1940.01-1945.03.04
LokalizacjaDziemiany (woj. Pomorskie) Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Brusy (woj. pomorskie) Lisewo
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.16-1944
LokalizacjaLipusz
Kwasiński Władysław 1890
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.08.22
LokalizacjaKolędziany (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Szmańkowczyki (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Ust-pristański rejon (Rosja, Kraj Ałtajski) Czimkient (Szymkent, Kachstan) Iran
Markowski Antoni
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.12.22 - 1942.03.07
LokalizacjaIwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Pałkino (obecnie część Jekaterynburgu), obwód swierdłowski Szypicznyj (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Adamski Alojzy 1908.06.30
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.05.14 - 1941.11
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Ostrowie (Polska, województwo podlaskie, powiat sokólski) Zaręby Kościelne, Klasztor Ojców Reformatów, ul. Farna 18/19 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Jercewo (Rosja, obwód archangielski) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski)
Rawicz-Głędzki Witold 1896
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.10 - 1941.11.03
LokalizacjaArchangielsk (Rosja) Nowosiołki (Białoruś, obwód brzeski, rejon lachowicki) Hancewicze (Białoruż, obwód brzeski) Lusino, stacja kolejowa (Białoruś, obwód brzeski, rejon hancewicki) Oziero (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wytegorski) Wołogda (Rosja), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Kułojłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Gadziński Jan
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.27 - 1942.03.09
LokalizacjaFarap (Turkmenistan, wilajet lebapski) Dorohusk Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan) Majbułak (Kazachstan, obwód turkiestański, rejon tolebijski)
Capiga Władysław 1895
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.01.19-1941.10.26
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Belebej (Rosja, Baszkortostan) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Mińsk (Białoruś) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Gudogaje, stacja kolejowa (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki)
Trott Józef 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.10.05
LokalizacjaRejon wołożyński (Białoruś, obwód miński) Toporok (Rosja, obwód irkucki) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Bujko Henryk
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.23
LokalizacjaKazachstan
Drobniak Bolesław 1906
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.25
LokalizacjaLitwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Czyżewski Piotr 1914
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.03.23-1942.01.13
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Łuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Czerwień (Białoruś, obwód miński), więzienie, ul. Gorbaczewa Mohylew (Białoruś) Swierdłowsk (Jekaterynburg, ul. Repina 4. Areszt śledczy, więzienie przesyłowe) Degciarka (Rosja, obwód świerdłowski, okręg krasnoufimski)
Nowicki Antoni 1897
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.08
LokalizacjaNucht-Oziero (Wierchowskij, Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Troick, stacja kolejowa (Rosja, obwód czelabiński) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Janczulewicz Hieronim 1899
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.12 - 1941.08.25
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Kowno (Litwa) Babynino (Rosja, obwód kałuski), Stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Halejko Piotr 1902
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.16-1942.03.22
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Mikołajów (Ukraina), więzienie śledcze, ul. Łagierne pole Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1
Dubowski Kazimierz
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.07
LokalizacjaKrólewszczyzna, stacja kolejowa (Białoruś, obwód witebski, rejon dokszycki) stacja kolejowa Jangiz Tobe (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański, rejon żarmiński)
Małycha Józef 1908
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1939.10.27-1942.01.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kamieniec (Białoruś, obwód brzeski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska stacja kolejowa Mińsk (Białoruś) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) Moskwa (Rosja)
Koberecki Józef 1909
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.12 - 1942.02.19
LokalizacjaHorodenka, stacja kolejowa (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski) Monasterzyska (Ukraina) Husiatyn (Ukraina, obwód tarnopolski) Obwód wschodniokazachstański (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Ozimkowski Marceli 1901
Temat