Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (10012)
Matejko Stanisław 1896.12.24
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.06.16 - 1941.09.24
LokalizacjaWilno (Litwa) Jezioro Onega (Rosja) Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski)
Tomas Michał
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.20 - 1942.06.05
LokalizacjaKojry (Białoruś, obwód witebski, rejon postawski) Barnauł (Ałtajski Kraj, Rosja)
Miłosz Jan 1897
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.10.16 - 1942.02.12
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Mołodeczno (Białoruś) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Butyrki”, ul. Nowosłobodskaja 45c5 Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent Farab (Turkmenistan), Stacja kolejowa Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Chimboy (Uzbekistan, Karakałpacja) Gʻuzor (Uzbekistan) dekhanabadski rejon (Uzbekistan)
Nita Maria 1919.07.04
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939 - 1942
LokalizacjaRadomsko Dywin (Białoruś) Warszawa, Zakłady Amunicyjne Pocisk, ul. Mińska 25 Obwód archangielski (Rosja) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Quizil Ribat (Irak)
Borowski Bolesław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939-1942
LokalizacjaLublin Kowel (Ukraina) Lida (Białoruś)
Bluszcz Aleksander 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.25-1941.08
LokalizacjaChełm Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Chudoń Marian 23.01.1909
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939-1942.01.08
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Borysów (Białoruś) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Farab (Turkmenistan), Stacja kolejowa Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Budzianowski Antoni 1886
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939-1942.02.24
LokalizacjaKowalówka (Ukraina, obwód tarnopolski) Monasterzyska (Ukraina) Podhajce (Ukraina) Kołomyja (Ukraina) Krakowiec (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Tomsk (Rosja, obwód tomski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Karakol (Kazachstan) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20)
Bubniewicz Wladyslaw 1898?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939-1942.07.07
LokalizacjaŁuniniec (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Mińsk (Białoruś) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Taszkent (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Lubas Jan 1899?
TematLubelszczyzna - pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.04.16-1942.04.16
LokalizacjaZaporowszczyzna Warszawa
Sikorski Edward 21.08.1917
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.02.12-1941.03
LokalizacjaPrzemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Odessa (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Lustdorfskaja doroga 9 Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Kożwa (Rosja, Republika Komi)
Bysiewicz Alfred 1895
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.18 - 1941.08.14
LokalizacjaŻytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Bernacki Michal 1898
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1939 - 1942.02.17
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Republika Komi (Rosja)
Biełooki Wiktor 1900
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.04.03 - 1941.09.06
LokalizacjaSzczuczyn (Białoruś) Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Nurkowski Józef 1892
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.09 - 1942.03.28
Lokalizacja-
Nowosielski Antoni 1897
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.09.25 - 1941.08.20
Lokalizacja-
Niechwiadowicz Bazyli 1898
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.03.13 - 1942.03.29
Lokalizacja-
Niekrasz Antoni
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.01 - 1941.09.03
Lokalizacja-
Niesterewski Andrzej
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.06.01 - 1941.09.09
Lokalizacja-
Niedziółka Stefan 1901
Temat