Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9994)
Żołędziewski Paweł 1919.03.20
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.10 - ?
LokalizacjaNowyj Oskoł (Rosja, obwód biełgorodzki) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Wasilczyk Władysław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.19 - ?
LokalizacjaMarkowski Most (Polska, województwo podlaskie, powiat augustowski, gmina Płaska) Markowce (Białoruś, obwód grodzieński, rejon grodzieński) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego)
Norejko Michał 1898.10.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.01.01 - 1941.08.27
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mińsk (Białoruś) Uchta (Rosja, Republika Komi) Moskwa (Rosja) Taszkient (Uzbekistan) Orsza (Białoruś, obwód witebski), stacja kolejowa Ługowoje (Kazachstan)
Gogula Gerard
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.07.24 - 1941.08
LokalizacjaAlwernia (Polska, województwo małopolskie, powiat chrzanowski) Kopyczyńce (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon husiatyński) Husiatyn (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Barszczowice (Ukraina, obwód lwowski, rejon pustomycki) Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina) Starobielsk (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) stacja kolejowa Jarmolińce (Ukraina, obwód chmielnicki) Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Grochowski Jan 1901.07.12
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.28 - 1941.09.14
LokalizacjaWarszawa, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV, ul. Jagiellońska 38 Radom (Polska) stacja kolejowa Lublin (Polska) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Sarny (Ukraina, obwód rówieński) Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Połtawa (Ukraina) Kijów (Ukraina) Susk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowe Tomaszgród (Ukraina), jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Jafa (Izrael, dystrykt Tel-Awiw) Hajfa (Izrael) Tel Awiw-Jafa (Izrael) Teheran (Iran) Gedera (Izrael, Dystrykt Centralny) Kastina (Izrael) Bejrut (Liban) Damaszek (Syria) Marg’ilon (Margiełan ) (Uzbekistan)
Chodor Jan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.06-1941.07.29
LokalizacjaSłonim (Białoruś, obwód grodzieński) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Żółte Wody (Ukraina, obwód dniepropetrowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Połtawa (Ukraina) Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Cytrynik Dawid
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.24-1942.02.07
LokalizacjaŁugowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Taraz (Dżambuł, Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) stacja kolejowa Wołogda (Rosja) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Belbałtlag (Rosja, Republika Karelia) Lwów, dworzec Kleparowski, ul. Szewczenko 158 Lwów (Ukraina), Koszary 40 Pułku Piechoty, ul. św. Piotra (ul. Miecznikowa 16) Chełm Warszawa, 1. Szpital Okręgowy im. J. Piłsudskiego, Al. Niepodległości 218
Fojcik Wilhelm 1897.04.17
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.15-1941.09.23
LokalizacjaStarobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tarnopol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Husiatyn, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski) Zaleszczyki (Ukraina, obwód tarnopolski) Lwów (Ukraina) Złoczów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Sądowa Wisznia (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Tkaczuk Bazyli 1919
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.04.04 - ?
LokalizacjaSmoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Tomachów (Ukraina, obwód rówieński, rejon hoszczański) Moskwa (Rosja) Łabinsk (Rosja, Kraj Krasnodarski) Tuła (Rosja, obwód tulski) Sierpuchow (Rosja, obwód moskiewski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Taraszczewski Wacław 1897.09.17
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.14 - 1941.09.02
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Litene (Łotwa), Obóz internowania Lilaste (Łotwa), Obóz internowania Ulbroka (Łotwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Niekrasz Antoni
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.01 - 1941.09.03
Lokalizacja-
Małkiewicz Józef 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1939.08.28 - 1942.08.28
LokalizacjaLwów (Ukraina) Iwano-Frankiwsk (Ukraina) Kreszowice (Polska, województwo małopolskie) Złoczów (Ukraina, obwód lwowski) ul. Marii Magdaleny (ul. Kolberga), Lwów Lwów (Ukraina), Koszary 40 Pułku Piechoty, ul. św. Piotra (ul. Miecznikowa 16) Lwów, dworzec kolejowy (plac Dworcowy 1) Wołgołag (Rosja, obwód jarosławski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Aktobe (Kazachstan) Samarkanda (Uzbekistan) Dashtobod, stacja kolejowa (Uzbekistan, wilajet dżyzacki, rejon zaamiński) Dżyzak (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Zarogów (Polska, województwo małopolskie, powiat miechowski)
Uchański Zenon 1897
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.25 - 1941.08.22
LokalizacjaŁuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Zepp Zygmunt 1904
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.27 - 1941.08.25
LokalizacjaŁuck (Ukraina, obwód wołyński) Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żydatycze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skniłów (Lwów, Ukraina), Lotnisko (Port Lotniczy Lwów) Kijów (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Trawiński Zdzisław 1897
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia? - 1941.09.03
LokalizacjaKiwerce (Ukraina, obwód wołyński) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Uszacki Leon 1918
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939 - 1941.10.26
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Workutłag (Rosja, Republika Komi) Północny Podbiegunowy Obóz Pracy (Obóz Północny Kolejowy) Siewżełdorłag Kożwa (Rosja, republika Komi)
Rafinski Aleksander
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939 - 1941.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Kowno (Litwa), stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Gajewski Jan 1899.05.01
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.12 - 1941.07
LokalizacjaRówne (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Świętosław (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dolina (Ukraina, obwód iwanofrankiwski), koordynaty: Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Dajnowicz Stanisław 1914
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09 - 1941.06.23
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Stacja kolejowa Włodzimierz (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Rakiszki (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Quizil Ribat (Irak)
Haber Majer
Temat