Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (10058)
Grobajło Teodozy
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.04 - 1942.04.12
LokalizacjaTeheran (Iran) Wialiki Pawłopol (Białoruś, obwód brzeski, rejon małorycki) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Kobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Narjan-Mar, obóz przeznaczenia specjalnego (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Glejzer Władysław 1889
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.12 - 1941.09.04
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Litwa Włodzimierz (Rosja) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Jakubowicz Adam 1893.01.09
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.19 - 1942.03
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Urał Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kazachstan Uzbekistan
Hajduczek Paweł
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.12.14 - 1941.08
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tuchenicze (Białoruś, obwód brzeski, rejon brzeski)
Heksel Józef
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.04.28 - 1942.02.08
LokalizacjaUżhorod (Ukraina) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Siedziba NKWD (Sąd okręgowy), ul. Bilińskiego (ul. Sacharowa) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski)
Gajowy Józef 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.08.30
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Helman Antoni
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.21 - 1942.03.23
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Czokpak (Kazachstan)
Waserberger Leon
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.11.02 - 1941.12.24
LokalizacjaTarnów Rzeszów Brody (Ukraina) Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Monasterzyska (Ukraina), Obóz przejściowy (Fabryka Tytoniu), ul. Szewczenka 15 Buczacz (Ukraina) Husiatyn (Ukraina), Obóz przejściowy Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hermanów (Tarasiwka, Ukraina, obwód lwowski), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Janczarski Teofil 1884.04.28
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.21 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Druja (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski), Koszary Korpusu Ochrony Pogranicza Słobódka (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Opsa (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Brasław (Białoruś, obwód witebski), Areszt śledczy, Budynek Starostwa Powiatowego, ul. Sowiecka 119 Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Święciany (Litwa, okręg wileński), Więzienie NKWD, ul. Stoties 8 Mariinsk (Rosja, obwód kemerowski), koordynaty: Gulistan (Uzbekistan, wilajet syrdaryjski), koordynaty:
Haber Majer
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09 - 1941.06
LokalizacjaChełm Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Warsza Henryk 1916
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.03 - 1942.05.05
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Didžioji g. 34, Kościół świętego Kazimierza (Wilno, Litwa) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Ejszyszky (Litwa, okręg wileński) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. 3 Maja 77 (ul. Leninskaja 29) Ajkino, stacja kolejowa (Rosja, Republika Komi, rejon ust-wymski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Wałasiek Stanisław 1895.07.15
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.11.07
LokalizacjaButyń (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski) Stacja kolejowa Kornaczówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon łanowiecki) Bieriezniki, stacja kolejowa (Rosja, Kraj Permski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Kołchoz Trudowik (Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan) Iran Palestyna Chorążec
Warzager Jerzy
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1941.06.26 - 1942.04.16
LokalizacjaMarg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Lwów (Ukraina) Krasnouralsk (Rosja, obwód swierdłowski) Kokand (Uzbekistan, wilajet fergański) Gʻuzor (Uzbekistan)
Wasiewicz Mieczysław 18.02.1919
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.11.02 - 1942.05.15
LokalizacjaRiazań (Rosja) Kaługa (Rosja) Areszt śledczy, ul. Nikoło-Kozinskaja 110a Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski), Więzienie NKWD, proyezd Kanatny 81 Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Węgrzyn Piotr 1910
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939 - 1941.12.31
LokalizacjaTarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Skałat (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon podwołoczyski) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Niżny Nowogród (Rosja), Więzienie ul. Gagarina 26 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Wawszczak Jan 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) stacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Warchołek Józef
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaLesosibirsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja) Ługowoje (Kazachstan)
Watras Jan
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.20 - 1942.02.24
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Marg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi), Oddział rolniczy, Sowchoz nr. 2 Turkiestan (Kazachstan)
Wądałkowski Henryk 1903
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Obwód tarnopolski (Ukraina) Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Waszczuk Edward 1893
Temat