Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9935)
Zepp Zygmunt 1904
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.27 - 1941.08.25
LokalizacjaŁuck (Ukraina, obwód wołyński) Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żydatycze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skniłów (Lwów, Ukraina), Lotnisko (Port Lotniczy Lwów) Kijów (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Urban Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.08
LokalizacjaLwów (Ukraina) Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Michalski Kazimierz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.14 - 1942.02.22
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Skole (Ukraina), Pałac Groedlów (Zarząd NKWD), ul. Kniazia Swiatosława 40 Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Stryj (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Trybunalska (ul. Ołesnyćkoho 4) Dubno (Ukraina), Więzienie, ul. Matczyńskiego (ul. Zamkowa) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Kwasiński Władysław 1890
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.08.22
LokalizacjaKolędziany (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Szmańkowczyki (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Ust-pristański rejon (Rosja, Kraj Ałtajski) Czimkient (Szymkent, Kachstan) Iran
Uchański Zenon 1897
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.25 - 1941.08.22
LokalizacjaŁuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Juszko Bronisław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.03.10 - 1942.04.01
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) obwód archangielski (Rosja) obwód żambylski (Kazachstan) Czokpak (Kazachstan) Iran Kiby (Białoruś, obwód grodzieński, rejon oszmiański)
Matejko Stanisław 1896.12.24
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.06.16 - 1941.09.24
LokalizacjaWilno (Litwa) Jezioro Onega (Rosja) Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski)
Tomas Michał
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.20 - 1942.06.05
LokalizacjaKojry (Białoruś, obwód witebski, rejon postawski) Barnauł (Ałtajski Kraj, Rosja)
Małkiewicz Józef 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1939.08.28 - 1942.08.28
LokalizacjaIwano-Frankiwsk (Ukraina) Kreszowice (Polska, województwo małopolskie) Lwów (Ukraina) Złoczów (Ukraina, obwód lwowski) ul. Marii Magdaleny (ul. Kolberga), Lwów Lwów (Ukraina), Koszary 40 Pułku Piechoty, ul. św. Piotra (ul. Miecznikowa 16) Lwów, dworzec kolejowy (plac Dworcowy 1) Wołgołag (Rosja, obwód jarosławski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Aktobe (Kazachstan) Samarkanda (Uzbekistan) Dashtobod, stacja kolejowa (Uzbekistan, wilajet dżyzacki, rejon zaamiński) Dżyzak (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Zarogów (Polska, województwo małopolskie, powiat miechowski)
Miłosz Jan 1897
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.10.16 - 1942.02.12
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Mołodeczno (Białoruś) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Butyrki”, ul. Nowosłobodskaja 45c5 Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent Farab (Turkmenistan), Stacja kolejowa Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Chimboy (Uzbekistan, Karakałpacja) Gʻuzor (Uzbekistan) dekhanabadski rejon (Uzbekistan)
Lubas Jan 1899?
TematLubelszczyzna - pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.04.16-1942.04.16
LokalizacjaZaporowszczyzna Warszawa
Wesołowski Dymitr 1904?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia01.08.1944-01.1945
LokalizacjaKamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Kozielszczyzna (Ukraina, obwód połtawski), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Holyszówka (Ukraina, Obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Antopol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Mikulińce (Ukraina)
Nagaj Marian 1909
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.03.12 - 1942.02
Lokalizacja-
Anonim
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1941.08.17
Lokalizacja-
Nurkowski Józef 1892
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.09 - 1942.03.28
Lokalizacja-
Nowosielski Antoni 1897
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.09.25 - 1941.08.20
Lokalizacja-
Niechwiadowicz Bazyli 1898
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.03.13 - 1942.03.29
Lokalizacja-
Niekrasz Antoni
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.01 - 1941.09.03
Lokalizacja-
Niesterewski Andrzej
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.06.01 - 1941.09.09
Lokalizacja-
Niedziółka Stefan 1901
Temat