Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Obwód
-
-
Rejon
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (110)
en
Olbrycht Jan 06.05.1886, Zahutyń
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.06.30-1945.01.18
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek”
en
Sperber Karel 1910, Tachov (Czechy)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.10-1945
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Majdanek KL Gross-Rosen KL Stutthof KL Auschwitz I KL Buchenwald (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz III (Monowitz) Goleszów, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Świętochłowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Kobiór, Obóz pracy leśnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Flossenbürg (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Bergen-Belsen (Niemcy) KL Kaiserwald (Łotwa) KL Mittelbau-Dora (Niemcy)
Filipowicz Teodor 1891?
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1939.09-1944.10
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Kościan, Więzienie policyjne, ul. Targowa 3 KL Fort VII Posen KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) Bochnia, Dworzec kolejowy Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
en
Dybus Marian 13.08.1921, Bochnia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.04.29-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Nowy Sącz
en
Olszówka Erwin 24.09.1916, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.25-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
en
Fiderkiewicz Alfred 2.07.1886, Horodenka (dziś: Ukraina)
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1939.09-1945.01.31
LokalizacjaSochaczew KL Majdanek Milanówek, ul. Żwirowa (ul. Fiderkiewicza) Żyrardów Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Grodzisk Mazowiecki KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz III (Monowitz) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Dachau (Niemcy) Pruszków, Dulag 121 Mszczonów
en
Hołuj Tadeusz 23.11.1916, Kraków
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1932-1945
LokalizacjaTrzebinia (woj. małopolskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Kraków Sosnowiec (woj. śląskie) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau) KL Bergen-Belsen (Niemcy) Kraków, Dom Związku Artystów Plastyków im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Łobzowska 3 Tulon (Francja) KL Dachau (Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy) Będzin
en
Suliborski Stanisław 13.03.1911, Pińsk
TematJeńcy sowieccy w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.08.15-1942.02
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Bochnia, Dworzec kolejowy KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Drezno (Niemcy) KL Dachau (Niemcy)
en
Kieta Mieczysław 30.12.1920, Kraków
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.06-1944.11.13
LokalizacjaKL Treblinka Pustków, Obóz pracy przymusowej KL Gross-Rosen Łódź KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Theresienstadt (Czechy) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Szafrański Zygmunt 1913?
Temat