Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (10174)
Jasiński Ryszard
TematPrzerwane dzieciństwo – Polesie
Data wydarzenia1939.09-1945
LokalizacjaBrześć (Białoruś) Kowel (Ukraina) Malowa Góra Sławatycze
Galewski Aleksander 1908
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.09.02
LokalizacjaKowel (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Nowosiółki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Stojek Andrzej 30.01.1933, Sławatycze
TematPrzerwane dzieciństwo – Lubelszczyzna
Data wydarzenia1939.09-1945
LokalizacjaBiała (woj. lubelskie) Sławatycze
Talarko Jan 1933
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKL Majdanek Laski (pow. parczewski)
Rewiński Józef
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939-1942.02.02
LokalizacjaBrześć (Białoruś) Wozniesienka (Kazachstan) Akmoł (Kazachstan), Akmoliński Obóz Żon Zdrajców Ojczyzny Cimkowicze (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Karnecki Tadeusz 01.08.1930, Święte-Jezioro
TematPrzerwane dzieciństwo – Wołyń
Data wydarzenia1939-1943
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Biała Podlaska KL Majdanek
Grik Jak 1903
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Złotonosza (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kurowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Sikorski Edward 21.08.1917
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.02.12-1941.03
LokalizacjaPrzemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Odessa (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Lustdorfskaja doroga 9 Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Kożwa (Rosja, Republika Komi)
Brodzka Janina
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939-1945
Lokalizacja-
Grześkowiak Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09
LokalizacjaBorszczów (Ukraina, obwód tarnopolski) Czortków (Ukraina) Husiatyn, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wójtowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Osterweil Jakub 1896
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.08.28-1941.10.15
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina) Lubaczów Rawa Ruska (Ukraina) Charków (Ukraina) Starobielsk (Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Republika Komi (Rosja) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Lwów (Ukraina)
Fingerhut Salomon 1896
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.08.30-1942.03.07
LokalizacjaŁuck (Ukraina) Lwów (Ukraina) Rejon wierchnietojemski (Rosja, obwód archangielski) Czokpak (Kazachstan)
Jończyk Jan 1890?
TematKatowice – terror na co dzień
Data wydarzenia1939.08-1939.09
LokalizacjaKatowice Łysa Góra (Góry Świętokrzyskie) Wadowice Tarnów (woj. małopolskie)
Barzał Czesław 09.10.1915, Ostrów Mazowiecka
TematBrowar, Czerwoniak – ostrowskie bloki śmierci
Data wydarzenia1939.10-1944
LokalizacjaOstrów Mazowiecka, „Browar”, ul. Partyzantów 39
Gierych Anatol 1910?
TematWzięci w niewolę – obozy przejściowe w Kielcach
Data wydarzenia1939.08.24-1939.09
LokalizacjaWoldenberg (Dobiegniew), Oflag II-C
Kraska Franciszek 1912?
TematMiasto skazane na śmierć
Data wydarzenia1939-1939
LokalizacjaWarszawa
Dudkiewicz Stanisława
TematPrzerwane dzieciństwo – Lubelszczyzna
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaSławatycze
Gau Józef 1897.05.05
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.04 - 1942.04.11
LokalizacjaZdzięcioł (Białoruś, obwód grodzieński) Nowogródek (Białoruś), Więzienie ul. Mickiewicza 28 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Moskwa (Rosja) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Taszkent (Uzbekistan) Kagan (Uzbekistan)
Grajewski Bronisław 1903.02.07
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.07.01 - 1941.11.29
LokalizacjaStacja kolejowa Podzamcze Lwów (Ukraina) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Zubczaninowka (Rosja, obwód samarski, Samara) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Gisicz Stanisław
Temat