Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (151)
Kobylarz Tadeusz 1913?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.08.22-1941.08
LokalizacjaUlbroka (Łotwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski)
Szachowski Mieczysław 1896?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.13-1941.09
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Murmańsk (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Fałdyga Adam 1893
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19-1942.02.06
LokalizacjaKołotowo (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Gielwert Edward 1899?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19-1942.03
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Połąga (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan)
Rewranz Emil
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.09.08
LokalizacjaMołodeczno (Białoruś, obwód miński), stacja kolejowa Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Olita (Litwa), Obóz internowania Murmańsk (Rosja) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Usowski Jan 1898.04.25
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.03.31 - 1941.25.09
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wilno (Litwa) Mołodeczno (Białoruś, obwód miński), stacja kolejowa stacja kolejowa Włodzimierz (Rosja) Połąga (Litwa), Obóz internowania Kowno (Litwa), Obóz internowania (Fort V) stacja kolejowa Kowno (Litwa) stacja kolejowa Oszmiana (Białoruś, obwód grodzieński) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) stacja kolejowa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Babynino (Rosja, obwód kałuski), Stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej port Murmańsk (Rosja), koordynaty: port Ponoj (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej port Archangielsk (Rosja), koordynaty: Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Rafinski Aleksander
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939 - 1941.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Kowno (Litwa), stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Podhajski Wincenty 1898
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.24
LokalizacjaLitwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Grot Józef 11.01.1897
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.01-1942.02.20
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Połąga (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski) Ługowoje (Kazachstan) Czorsztyn Nowy Sącz Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) Tokmak (Kirgistan)
Raczek Andrzej 1911?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.11-1941.08.24
LokalizacjaWiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski)
Gołost Aleksander 05.12.1902
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19-1942.04.05
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Wilno (Litwa) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski)
Ozga Józef 1897?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.17-1941.09.04
LokalizacjaSzyrwinty (Litwa) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Wilno (Litwa) Połąga (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Nowogródek (Białoruś)
Hamuda Czesław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.18-1941.09.08
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Włodzimierz (Rosja) Wołogda (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Murmańsk (Rosja) Moskwa (Rosja) Babynino (Rosja, obwód kałuski, rejon babyński) stacja kolejowa Ryga (Łotwa) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ulbroka (Łotwa), Obóz internowania
Pierzyński Piotr 1893
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.24
Lokalizacjarejon brasławski (Białoruś, obwód witebski) Kowno, stacja kolejowa (Litwa) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Domanice (woj. mazowieckie)
Wiecek Walenty 1896
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.24
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Kołotowo (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Tumiłowicz Wacław 1898
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.09.06
LokalizacjaWojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wiłkomierz (Litwa, okręg wileński) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Filipowicz Władysław 1894.09.22
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.25-1941.09.08
LokalizacjaMołodeczno (Białoruś) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Birsztany (Litwa), Obóz internowania Janów (Litwa, okręg kowieński) Berżniki (Polska, województwo podlaskie, powiat sejneński) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Wilno (Litwa) Wojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Włodzimierz (Rosja) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Cykowski Władysław 1900.04.13
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia-
LokalizacjaUlbroka (Łotwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski)
Makowski Józef 1913
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07-1941
LokalizacjaWorniany (Białoruś) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Wilno (Litwa), ul. Antokolska (ul. Antakalnio) Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kołotowo (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski)
Proszowski Henryk
Temat