Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (1582)
Adamowicz Alfons 15.12.1906, Białystok
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.11-1941.08.24
LokalizacjaWiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Murmańsk (Rosja, obwód murmański)
Spittel Danuta 19.03.1920, Lwów (dziś: Ukraina)
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.22-1941.09.17
LokalizacjaLwów (Ukraina), Siedziba Gestapo, ul. Pełczyńska 55 (ul. Witowskiego 55) Lwów (Ukraina), pl. Dworcowy 1 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Workuta (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Taszkent (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6
Kaszubski Tadeusz 13.03.1916
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Lubelszczyzna
Data wydarzenia1942.11-1945.04
LokalizacjaNordhausen (Niemcy) KL Majdanek Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1 Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Mittelbau-Dora (Niemcy) AL Fünfteichen (filia KL Gross-Rosen)
Piekorz Stanisław 1915?
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.12-1942.02
LokalizacjaZborów (Ukraina) Stanowoje (Kazachstan) Pietropawłowsk (Kazachstan) Karłag (Kazachstan)
Lisicki Antoni
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaWalerjanówka (Ukraina) Rożyszcze (Ukraina) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Rejon ufalejski (Rosja, obwód czelabiński) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski)
Łupiński Mieczysław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09-1941.07
Lokalizacja-
Sadzińska Marianna 1889?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1945.04.22
LokalizacjaOpatów, ul. Słowackiego 1 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Skrętek Maria 1911?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1940.08.03-1944
LokalizacjaStaszów (woj. świętokrzyskie) KL Auschwitz-Birkenau KL Buchenwald (Niemcy) KL Gross-Rosen Ostrowiec Świętokrzyski
Szeptycki Jan 1905
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.20-1941
LokalizacjaDziewiętniki (Ukraina) Bóbrka (Ukraina) Chodorów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Omsk (Rosja, obwód omski)
Celiński Czesław 15.11.1900
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.17-1943
LokalizacjaDżałał-Abad (Kirgistan) Krzemieniec (Ukraina) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Solwyczegodzk (Rosja, obwód archangielski) Koriażma (Rosja, obwód archangielski) Zadowaja (Rosja, obwód archangielski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kopytowo (Koriażma, Rosja, obwód archangielski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Gʻuzor (Uzbekistan) Brytyjski Mandat Palestyny (Izrael)
Brzezicki Wacław 1921?
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1939.12-1943
LokalizacjaNadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina) Lwów (Ukraina) Kandałaksza (Rosja, obwód murmański) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Karaganda (Kazachstan) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Gussmann Brunon 1915?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.06.29-1942.02.27
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Kasztakowo (Rosja, obwód tomski, rejon zyriański) Timiriazjewskoeje (Tomska, Rosja, obwód tomski) Tomsk (Rosja, obwód tomski) Taszkent (Uzbekistan) Karakałpacja (Uzbekistan) Kitab (Uzbekistan) Shahrisabz (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Okurowski Józef 1910?
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.01-1941.09.15
LokalizacjaOstrów Mazowiecka Białystok Zaręby Kościelne Zalesie (pow. ostrowski) Republika Komi (Rosja) Stary Lubotyń Łomża, Więzienie, al. Legionów 36
Osuch Kazimierz 30.03.1899
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.04.09-1941.11.11
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Konotop (Ukraina, obwód sumski) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Neumann Wacław 1915?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.02.09-1942.03.16
LokalizacjaPołdniewica (Rosja, obwód kostromski) Jarosław (Rosja, obwód jarosławski) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan) Margʻilon (Uzbekistan)
Stecyszyn Karol 1927
TematArchipelag Gułag – Obwód swierdłowski
Data wydarzenia1940.02.03-1942.03.21
LokalizacjaLwów (Ukraina), Zarząd NKWD (Gmach Elektrowni Lwowskiej), ul. Pełczyńska 55 (ul. Wygowśkoho 55) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Łąckiego (ul. Bandery 1) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Lwów (Ukraina), Więzienie, ul. Jachowicza 5 (ul. Kuczery 5) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Iwdel (Rosja, obwód swierdłowski) Sama (Rosja, obwód swierdłowski) Samarkanda (Uzbekistan) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Jurtiszcze (Rosja, obwód swierdłowski)
Ołowski Czesław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.01.10-1941.09
LokalizacjaMalesze Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Konosza (Rosja, obwód archangielski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Jaworski Zygmunt 1913?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.17-1941.12.30
LokalizacjaBuczacz (Ukraina) Czortków (Ukraina) Charków (Ukraina) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Jercewo (Rosja, obwód archangielski)
Magiera Mikołaj
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.10-1941.10.22
LokalizacjaZłoczów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD (Zamek), ul. Tarnopolska 4 Horodnia (Ukraina) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Cyganik Antoni 27.03.1909, Chrzanów
Temat