Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (108)
Piotrowski Lucjan 1910
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.08.24
LokalizacjaBujwidze (Litwa, okręg wileński) Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Wojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Włodzimierz (Rosja, obwód włodzimierski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Rutkowski Władysław 1897.12.02
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.16 - 1941.08.24
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Rewranz Emil
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.09.08
LokalizacjaMurmańsk (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Olita (Litwa), Obóz internowania Mołodeczno (Białoruś, obwód miński), stacja kolejowa Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Druszer Kazimierz 1890
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.07.12 - 1941.09.11
LokalizacjaOpoczno (Polska, województwo łódzkie) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński) Siemiatycze (Polska, województwo podlaskie) Szepietowo (pow. wysokomazowiecki) Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska
Dąbrowski Jan
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.08
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Murmańsk (Rosja) Włodzimierz (Rosja) Archangielsk (Rosja) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Zambrzycki Władysław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08
LokalizacjaWiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Połąga (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Saj Władysław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.08-1941.07
LokalizacjaWilno (Litwa) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Połąga (Litwa), Obóz internowania Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Malczewska-Przybylak Jadwiga
TematZbrodnia katyńska - pamięć ocalona
Data wydarzenia1939.09-1939.12.17
LokalizacjaOstaszków (Rosja, obwód twerski), Obóz jeniecki NKWD Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy
Staszak Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1940.07.10-1941.06.28
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Tallinn (Estonia)
Garlicki Aleksander
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10-1940.10
LokalizacjaHołyczówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Filipowicze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Gwozdów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina)
Niencir Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.24-1939.10.05
LokalizacjaWołoczyska (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina)
Lis Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10.30-1940.05.22
LokalizacjaJelenówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Lis Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1940.06.20-1941.08
LokalizacjaUchtiżemłag (Rosja, Republika Komi)
Rybarczyk Aleksander
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09-1941
LokalizacjaNowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy
Rybicki
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1941.01.20-1941.04.27
LokalizacjaWójtowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Siedlecki Karol
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10.08-1939.11.09
LokalizacjaHoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Grot Józef 11.01.1897
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.01-1942.02.20
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Połąga (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski) Ługowoje (Kazachstan) Czorsztyn Nowy Sącz Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) Tokmak (Kirgistan)
Głowiak Stanisław 10.02.1903, Podzwierzyniec (dziś: Ukraina)
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1941.07
LokalizacjaZłoczów (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żydatycze (Hamalijiwka, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Stary Jaryczów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kurowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zdołbunów (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina)
Matuszak Franiszek 1896.08.16
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.26
LokalizacjaZłoczów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Gołuzd Stanisław
Temat