Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (64)
Sawicki Alfred 1905?
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1939.10.19-1942.09.21
LokalizacjaWołkowysk (Białoruś) Komsomolsk nad Amurem (Rosja, Kraj Chabarowski) Chabarowsk (Rosja, Kraj Chabarowski) Nikołajewsk nad Amurem (Rosja, Kraj chabarowski)
Wincentyk Janina 1915?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.10-1943
LokalizacjaLwów (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Aktiubińsk (Aktobe, Kazachstan)
Sadowski Mikołaj Ryszard 1914?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.02.08
LokalizacjaKrasnaja Niwa (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan) Ostróg (Ukraina)
Klepinowski Otton 1911.11.03
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.12.03 - 1942.03.22
LokalizacjaSopot Kowno (Litwa) Ramenai (Litwa, okręg kowieński) rejon turoczacki (Rosja, Republika Ałtaj) Bijsk (Rosja, Kraj Ałtajski) Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Ałmaty (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Gdańsk
Sankowicz Mendel
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.26-1941.07.28
LokalizacjaSuchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Fajman Stefan 1922.07.13
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.06.30-1942.02.14
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Kowel (Ukraina, obwód wołyński) Asino (Rosja, obwód tomski)
Jaciuk-Jaciukiewicz Helena 1917?
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.06.29-1942.05.21
LokalizacjaOstrówki (Ukraina, obwód wołyński) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Rejon asinowski (Rosja, obwód tomski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Gancarz Wojciech 1902
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.06.29-1941.08
LokalizacjaLwów (Ukraina) Lesnoj (Rosja, obwód swierdłowski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Skiba Edward 21.09.1918
TematNa zesłaniu – Kraj Ałtajski
Data wydarzenia1941.06.19-1942.02.03
LokalizacjaBarnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Warszawa Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Margʻilon (Uzbekistan) Margʻilon (Uzbekistan) Dżałał-Abad (Kirgistan)
Baszker Fiyszel 1899.08.06
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.15 - 1942.03.12
LokalizacjaWarszawa (Polska) Małkinia Górna Białystok (Polska) rejon kargopolski (Rosja, obwód archangielski) Turkiestan (Kazachstan)
Dobrowolski Tomasz 1914.08.02
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1940.06.29 - 1941.09
LokalizacjaLwów (Ukraina) Kozikowo (Rosja, Republika Mari El, rejon juryński) Specposiołek “Czwarty Skład” wilajet fergański (Uzbekistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Jakubowicz Rubin 1916
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.20-1941.09.23
LokalizacjaRepublika Komi (Rosja)
Fijałkowska Stefania 26.10.1906, Piątek
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1941.10
LokalizacjaWtoraja Piatiletka (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański)
Glezner Zygmunt 17.09.1911, Warszawa
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.10-1941.08.29
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Kalwaria (Litwa), Obóz interniowania Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Obwód murmański (Rosja) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Taciak Bernard
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.24
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Obóz przejściowy kopalnia rudy "1 maja" (Krzywy Róg, Ukraina, obwód dniepropetrowski) Łuck (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi)
Szor Cadok 1912.07.14
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1941.06.28 - 1941.09.13
LokalizacjaKowel (Ukraina) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Lubelski Chaim
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.07.01 - 1942.02.04
LokalizacjaBiałystok Ustwymłag (Rosja, Republika Komi) Ropcza (Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Kagan (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Bartoszewicz Emilia 09.11.1915
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.05.15
LokalizacjaCeperka (Białoruś) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Bajan (Kazachstan, obwód północnokazachstański) Kirowka (Auł Bajmaganbieta Iztolina, Kazachstan) Presnowka (Kazachstan), Sowchoz - Ferma nr 3 Gʻuzor (Uzbekistan)
Giller Hersz 1917
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.22-1941.08.26
LokalizacjaBiałystok Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Krzymowski Bolesław
Temat