Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6217)
Janowski Władysław 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09.09
LokalizacjaRówne (Ukraina) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Markowski Antoni
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.12.22 - 1942.03.07
LokalizacjaIwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Pałkino (obecnie część Jekaterynburgu), obwód swierdłowski Szypicznyj (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Barachowski Jan 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.08.18
LokalizacjaTalica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Równe (Ukraina) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Republika Komi (Rosja) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Babiarz Paweł 1900.07.06
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09.19
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Sarnki Górne (Ukraina, obwód iwanofrankowski, rejon rohatyński), koordynaty: Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Baranowski Piotr 1899.06.24
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) Łuck (Ukraina, obwód wołyński), Obóz przejściowy Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) stacja kolejowa Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamionka Las (Kamionki, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Baszker Fiyszel 1899.08.06
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.15 - 1942.03.12
LokalizacjaWarszawa (Polska) Małkinia Górna Białystok (Polska) rejon kargopolski (Rosja, obwód archangielski) Turkiestan (Kazachstan)
Zakrzewski Wacław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.19 - 1941.08
LokalizacjaBusk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Zaprudnik Leon 1914
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.05.10
LokalizacjaHustaty (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) jarkowski rejon (Rosja, obwód tiumeński) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Kontoszyno (Rosja, Kraj Ałtajski, rejon kosichiński) Gʻuzor (Uzbekistan)
Zieliński Idzi 1897.08.20
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia-
LokalizacjaPieszczanka (Rosja, Kraj Permski) rejon karakulski (Uzbekistan, wilajet bucharski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Teheran (Iran)
Zieliński Józef 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1941.07
LokalizacjaChełm Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Łuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Karakub (Kalmiuśke, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kniaż Pohost (Rosja, Republika Komi), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Żołędziewski Paweł 1919.03.20
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.10 - ?
LokalizacjaNowyj Oskoł (Rosja, obwód biełgorodzki) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Wasilczyk Władysław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.19 - ?
LokalizacjaMarkowski Most (Polska, województwo podlaskie, powiat augustowski, gmina Płaska) Markowce (Białoruś, obwód grodzieński, rejon grodzieński) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego)
Werdum Piotr 1911
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12 - 1942.02
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Oniegłag (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) obwód orenburski (Rosja) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Wójcik Wacław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacja-
Woroniuk Wacław 1923
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaMilwa-Berezyna (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski) Stiepniak (Kazachstan, obwód akmolski)
Wądałkowski Henryk 1903
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Obwód tarnopolski (Ukraina) Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Warchołek Józef
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaLesosibirsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja) Ługowoje (Kazachstan)
Warzager Jerzy
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1941.06.26 - 1942.04.16
LokalizacjaMarg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Lwów (Ukraina) Krasnouralsk (Rosja, obwód swierdłowski) Kokand (Uzbekistan, wilajet fergański) Gʻuzor (Uzbekistan)
Wasiewicz Mieczysław 18.02.1919
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.11.02 - 1942.05.15
LokalizacjaRiazań (Rosja) Kaługa (Rosja) Areszt śledczy, ul. Nikoło-Kozinskaja 110a Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski), Więzienie NKWD, proyezd Kanatny 81 Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Wawszczak Jan 1899
Temat