Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5827)
Michalski Kazimierz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.14 - 1942.02.22
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Skole (Ukraina), Pałac Groedlów (Zarząd NKWD), ul. Kniazia Swiatosława 40 Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Stryj (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Trybunalska (ul. Ołesnyćkoho 4) Dubno (Ukraina), Więzienie, ul. Matczyńskiego (ul. Zamkowa) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Rutkowski Władysław 1897.12.02
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.16 - 1941.08.24
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Adamski Alojzy 1908.06.30
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.05.14 - 1941.11
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Ostrowie (Polska, województwo podlaskie, powiat sokólski) Zaręby Kościelne, Klasztor Ojców Reformatów, ul. Farna 18/19 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Jercewo (Rosja, obwód archangielski) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski)
Barachowski Jan 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.08.18
LokalizacjaTalica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Równe (Ukraina) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Republika Komi (Rosja) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Babiarz Paweł 1900.07.06
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09.19
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Sarnki Górne (Ukraina, obwód iwanofrankowski, rejon rohatyński), koordynaty: Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Baranowski Piotr 1899.06.24
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) Łuck (Ukraina, obwód wołyński), Obóz przejściowy Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) stacja kolejowa Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamionka Las (Kamionki, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Baszker Fiyszel 1899.08.06
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.15 - 1942.03.12
LokalizacjaWarszawa (Polska) Małkinia Górna Białystok (Polska) rejon kargopolski (Rosja, obwód archangielski) Turkiestan (Kazachstan)
Zakrzewski Wacław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.19 - 1941.08
LokalizacjaBusk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Zalewski Stanisław 1898
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1940.07.19 - 1941.09.20
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Zaręba Anatol 1894.03.04
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.06 - 1941.09.23
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zieliński Józef 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1941.07
LokalizacjaChełm Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Łuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Karakub (Kalmiuśke, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kniaż Pohost (Rosja, Republika Komi), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Zawadzki Jan 1923.03.07
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1942.02.01
LokalizacjaBiałystok Pawłodar (Kazachstan)
Żołędziewski Paweł 1919.03.20
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.10 - ?
LokalizacjaNowyj Oskoł (Rosja, obwód biełgorodzki) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Szwec Michał
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.25 - 1942
LokalizacjaIwanków (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon borszczowski) Orzeł (Rosja)
Toroń Stanisław
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1941.02.10 - 1941.07.30
LokalizacjaHorodenka, stacja kolejowa (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski) Pawłodar (Kazachstan) kopalnia Majkain (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon bajanaulski)
Tymków Walerian
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.01
LokalizacjaPresnowski rejon (żambylski rejon, obwód północnokazachstański, Kazachstan)
Werdum Piotr 1911
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12 - 1942.02
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Oniegłag (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) obwód orenburski (Rosja) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Wilski Zbigniew
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.10.04 - 1942.03.20
LokalizacjaWielkie Łuki (Rosja, obwód pskowski) Barnauł (Rosja) Ługowoje (Kazachstan)
Wolanin Bronisław 1921.06.20
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09
LokalizacjaSpecposiołek nr. 8 (Rosja, Republika Komi, rejon priłuzski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Wnęk Antoni 1898
Temat