Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3885)
Zechel Moïse (Michel) 04.01.1899, Kiszyniów (Mołdawia)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1945
LokalizacjaLa Roche-en-Ardenne (Belgia) Mechelen (Belgia), SS-Sammellager Mechelen Liège (Belgia), Cytadela KL Auschwitz-Birkenau Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Breendonk (Belgia), Obóz przejściowy
Bloch Claude 29.05.1910, Bourg-la-Reine (Francja)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.06.25-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Ravensbrück (Niemcy) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Malchow (filia KL Ravensbrück, Niemcy)
Nowakowski Władysław 06.06.1901, Mszczonów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.05.18-1944.11.11
LokalizacjaKL Auschwitz I
Krawiec Jan 20.10.1911
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01.28-1944.10.28
LokalizacjaKL Auschwitz I
Kieta Mieczysław 30.12.1920, Kraków
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.06-1944.11.13
LokalizacjaKL Treblinka Pustków, Obóz pracy przymusowej KL Gross-Rosen Łódź KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Theresienstadt (Czechy) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Miś Władysław 1900?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.05.14-1944.09.20
LokalizacjaKL Auschwitz I
Paczyński Józef 29.01.1920, Wadowice
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.05.13-1944.10.28
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Krzywański Józef 07.09.1902, Jakubice
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.08.15-1944.09.17
LokalizacjaKL Auschwitz I
Mucha Roman 03.03.1907
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01-1945.03.31
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau KL Mittelbau-Dora (Niemcy)
Miczajka Karol 15.07.1919, Rybnik (woj. śląskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.02.13-1945.01.17
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy
Suchojad Andrzej 1902?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1944.11
LokalizacjaKL Auschwitz I
Żytomirski Eugeniusz 1914.01.16
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.01 - 1945
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Więzienie NKWD (Zamek) Zdołbunów (Ukraina) Szepetówka (Ukraina, obwód chmielnicki) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Wilk Stefan 17.12.1913, Łowicz
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.24-1944.10
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci
Wilk Andrzej 1909?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy
Szuszkiewicz Roman 24.03.1907, Stryj (dziś: Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.12-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau
Grabski Julian 21.07.1896, Mieleszyn
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06-1944.12
LokalizacjaKL Auschwitz I
Plaskura Władysław 10.05.1905, Łazy (dziś: Orłowa, Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.20-1944.12
LokalizacjaNowy Wiśnicz KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau) Łambinowice Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21
Cyba Eugeniusz 07.12.1921, Sosnowiec
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1944.10.24
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy Tarnów (woj. małopolskie) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Piątkowska Antonina 24.12.1900, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.03.10-1945.01.18
LokalizacjaPoznań Lublin KL Ravensbrück (Niemcy) Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Auschwitz I Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Theresienstadt (Czechy) Tarnów (woj. małopolskie)
Głowacki Czesław 20.07.1918
Temat