Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4005)
Puchała Reinhold 17.07.1919, Chorzów
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1940.06.25-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Czardybon Bernard 18.06.1901, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.06-1944.12
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Chlebowski Jan 24.06.1907, Przemyśl
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.05.06-1945.01.18
LokalizacjaPrzemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Dubiecko, Areszt sądowy Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 10 Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Kopta Marian 08.12.1911, Kraków
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1944.10.31
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Vogel Natalia 1918?
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1943.07-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna
Vogel Ryszard 19.03.1893
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.07-1944.10
LokalizacjaKL Auschwitz I
Lustbader Markus 11.09.1905, Nowy Sącz
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.04-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Breendonk (Belgia), Obóz przejściowy
Kula Michał 07.09.1912, Trzebinia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Katowice Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Mauthausen-Gusen (Austria)
Kuryłowicz Adam 21.12.1890, Kłyżów (woj. podkarpackie)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1941.05-1945.01.18
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Kraków Lublin Nowy Wiśnicz Warszawa KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Paryż (Francja) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21 KL Buchenwald (Niemcy)
Hołuj Tadeusz 23.11.1916, Kraków
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942.09.04-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I Warszawa KL Mauthausen-Gusen (Austria) Lublin Łódź KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Brzeszcze KL Theresienstadt (Czechy) Londyn (Wielka Brytania) KL Buchenwald (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Zelent Stanisław 14.11.1905, Brześć (dziś: Białoruś)
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1943-1944
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Majdanek
Nowak Danuta 21.01.1921, Kamieniec Litewski (Kamieniec, dziś: Białoruś)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.07-1945.01.17
LokalizacjaPiotrków Trybunalski, Więzienie Karno-Śledcze, ul. Wojska Polskiego KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Kraus Otto 07.09.1909, Klášterní Skalice (Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940-1944.09
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Theresienstadt (Czechy) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy)
Kościuszko Janina 17.05.1897, Chrzanów?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.02.26-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci
Roszkowska Halina 24.02.1911, Lublin
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.11.10-1945.01.18
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Benedetti de Leonardo 15.09.1898, Turyn (Włochy)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1944.02.26-1945.01.21
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz III (Monowitz) KL Bergen-Belsen (Niemcy) KL Ebensee (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria)
Pilecki Jan 27.01.1913, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.06.20-1944.08
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Łojas Franciszek 18.07.1897, Nowy Targ (woj. małopolskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943-1944
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Paudyn Tadeusz 16.12.1899, Radom
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942-1944.08
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II Świętochłowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Flossenbürg (Niemcy)
Blum Albert 1918?
Temat