Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Obwód
-
-
Rejon
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (1693)
Neyman Tola 14.02.1909, Łódź
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1943.01.06-1945.01.18
LokalizacjaBruksela (Belgia) Mechelen (Belgia), SS-Sammellager Mechelen KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Bergen-Belsen (Niemcy)
Mystkowski Stanisław 13.09.1892, Dąbrowa Wielka (woj. podlaskie)
TematKościół prześladowany
Data wydarzenia1939.10-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Palmiry Warszawa, Dom Pisarzy Towarzystwa Jezusowego, ul. Rakowiecka 61 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, ul. Daniłowiczowska Siedlce Łódź Lublin Łomża Włocławek Częstochowa Płock Sandomierz Mszczonów Warszawa, Katedra św. Jana, ul. Świętojańska 8 KL Soldau Warszawa, Kościół św. Klemensa, ul. Karolkowa 49 Warszawa, ul. Dzielna KL Dachau (Niemcy) Warszawa, Sejm RP, ul. Wiejska 4/6/8 Odrowąż (pow. konecki) Warszawa, Kościół Narodzenia NMP, ul. Leszno 32 (al. Solidarności 80) Bochnia, Dworzec kolejowy Warszawa, Zieleniak, ul. Grójecka/ul. Opaczewska KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2
Ryba Teofil 1901?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1941.09.03
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Kozowa (Ukraina) Brzeżany (Ukraina) Sarnki Górne (Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Chołodowska Leokadia 04./23.04.1915
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Starego Miasta
Data wydarzenia1944.08.09
LokalizacjaWarszawa, ul. Trębacka 4 Warszawa, ul. Trębacka 5 Warszawa, ul. Focha 2 Warszawa, Teatr Wielki, pl. Teatralny 1 Warszawa, ul. Senatorska
Malanowski Eugeniusz 08.07.1905, Warszawa
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1943.01-1944.04
LokalizacjaKL Majdanek KL Kaiserwald (Łotwa) Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26
Parkitna Maria 18.08.1919, Kamyk (woj. śląskie)
TematZiemia Częstochowska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.05-1943.05
LokalizacjaNowa Wieś (pow. kłobucki)
Cieślak Bolesław 1907?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.12-1941.08
LokalizacjaStolin (Białoruś) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Mińsk (Białoruś) Wierchniaja Inta (Rosja, Republika Komi)
Ehrlich Rudolf 15.06.1902
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Ziemia Ostrowska
Data wydarzenia1943.06.01-1945.04.09
LokalizacjaKL Theresienstadt (Czechy) Mysłowice (woj. śląskie) Wesoła (Mysłowice), Obóz pracy przymusowej Fürstengrube (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau)
Królikowska Janina 14.06.1909, Łomża
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.11.10-1941.09.30
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Stare Krajewo Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Samarka (Kazachstan) Karłag (Kazachstan)
Owsianik Jadwiga 15.10.1922, Owsianka (dziś: Białoruś)
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10-1942
LokalizacjaRewda (Rosja, obwód swierdłowski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Setner Józef 25.11.1908, Niepołomice
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1939.09.20-1945.01.25
LokalizacjaKraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Dachau (Niemcy) KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau)
Ejda Leon 12.04.1911, Białobrzegi (pow. legionowski)
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.09-1944.05
LokalizacjaBeniaminów, Stalag 368 Białobrzegi (pow. legionowski), Cmentarz jeńców radzieckich Nieporęt
Szulewski Bronisław 1909
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.24-1941.09.27
LokalizacjaLwów (Ukraina) Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Przerwa-Tetmajer Michał Jerzy 12.10.1909, Kijów (Ukraina)
TematMasowa eksterminacja – KL Dachau
Data wydarzenia1943.07.15-1945.05.01
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Bochnia, Dworzec kolejowy KL Gross-Rosen KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy)
Dybus Marian 13.08.1921, Bochnia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.04.29-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Nowy Sącz
Drzewososki Dominik 15.07.1885, Brzezinki (pow. kutnowski)
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Mokotowa
Data wydarzenia1944.08.02
LokalizacjaWarszawa, SS-Stauferkaserne, ul. Rakowiecka 4 Warszawa, ul. Sandomierska 25
Karbowski Walerian 1893
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.01.03-1942.02.14
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Lwów (Ukraina) Turinsk (Rosja, obwód swierdłowski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Szparaga Wacław 23.12.1911
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.17
LokalizacjaKargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Kosów Poleski (Kosów, Białoruś) Dżałał-Abad (Kirgistan) Plesieck (Rosja, obwód archangielski)
Graczyk Bernard 1925?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.18-1942.02.26
LokalizacjaPawłodar (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Jakubaszek Franciszek
Temat