Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Obwód
-
-
Rejon
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (712)
Melcer Józef 1911?
TematMasowa eksterminacja – KL Plaszow
Data wydarzenia1943.01-1944.10.15
LokalizacjaKL Plaszow Kraków, ul. Oleandry Kraków, Plac na Groblach
Litwink Jerzy Bernard 19.08.1919, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.06-1945.04
LokalizacjaKrynica Górska (Krynica-Zdrój), Pensjonat "Zamek", ul. Piękna 11 Lwów (Ukraina) Krynica Górska (Krynica-Zdrój), Stary Dom Zdrojowy, al. Nowotarskiego 2 Nowy Sącz, Więzienie karno-śledcze, ul. Pijarska 1 Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) Ostrów Mazowiecka, Zakład Regeneracji Podkładów Kolejowych "Nasycalnia", ul. Fabryczna 12 KL Gross-Rosen KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Falkensee (fabryka „Demag” - filia Sachsenhausen, Oranienburg, Niemcy) Warszawa, ul. Leszno 59 Warszawa, ul. Młynarska 11
Łukawski Zdzisław 29.08.1910, Warszawa
TematMasowa eksterminacja – KL Gross-Rosen
Data wydarzenia1942.07-1945.05.16
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Gross-Rosen KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Warszawa Falkensee (fabryka „Demag” - filia Sachsenhausen, Oranienburg, Niemcy) Chociebuż (Niemcy) Neuenstadt am Kocher (Niemcy)
Elbert Hori 24.10.1924
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.09.01-1944.11.01
LokalizacjaBruksela (Belgia), Avenue Louise Mechelen (Belgia), SS-Sammellager Mechelen Kędzierzyn-Koźle Zakrzów Siemianowice Śląskie, Obóz pracy przymusowej Laurahütte (filia KL Auschwitz-Birkenau) Wesoła (Mysłowice), Obóz pracy przymusowej Fürstengrube (filia KL Auschwitz-Birkenau) Mościsko, Obóz pracy przymusowej Faulbrück (filia KL Groß-Rosen) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Buchenwald (Niemcy)
Malawer Bronisława 1908?
TematMasowa eksterminacja – KL Plaszow
Data wydarzenia1944.01-1945.01
LokalizacjaKL Plaszow KL Auschwitz-Birkenau KL Majdanek Odrowąż (pow. konecki) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 Wodzisław Śląski KL Kaiserwald (Łotwa)
Goraj Ludwik
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaKL Majdanek KL Auschwitz-Birkenau
Kudlik Aleksander 1909?
TematTreblinka – obóz zagłady
Data wydarzenia1942.10.12-1943.08.02
LokalizacjaKL Treblinka Niemiecki obóz zagłady Treblinka Częstochowa, Getto Warszawa, Getto
Sułkowski Jan 06.06.1921
TematTreblinka – obóz zagłady
Data wydarzenia1942.05.19-1942.07
LokalizacjaKL Treblinka Niemiecki obóz zagłady Treblinka
Korolczuk Regina
TematPrzerwane dzieciństwo – Lubelszczyzna
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaParczew, Rynek, pl. Wolności Warszawa Pińsk (Białoruś)
Sieroń Antoni
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1939.09.01-1945
LokalizacjaGębice (Godów) Żuchowiec (Godów) Brody (pow. starachowicki) KL Auschwitz-Birkenau KL Majdanek
Sarnecki Kazmierz
TematPrzerwane dzieciństwo – Ziemia Radomska
Data wydarzenia1939.09.01-1945.05
LokalizacjaMichałów (pow. radomski) Warszawa KL Auschwitz-Birkenau KL Majdanek
Kozioł Stanisław
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaNiewachlów (Kielce)
Lasek Lidia
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1943.07-1943.07
LokalizacjaStarachowice
Manela Józef 08.03.1925, Radom
TematUpokorzenie, głód i śmierć – getto w Radomiu
Data wydarzenia1942.12-1943.12
LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski Skarżysko-Kamienna Niemiecki obóz zagłady Treblinka Pionki (woj. mazowieckie) Radom, ul. Szwarlikowska Szydłowiec (pow. szydłowiecki), Cmentarz żydowski, ul. Staszica Radom, ul. Biała Radom, ul. Słowackiego 13 Radom, ul. Wałowa Radom, ul. Żeromskiego 58 Radom, ul. Słowackiego 7/11 Starachowice Bliżyn
Dubiel Stanisław 13.11.1910, Chorzów (woj. śląskie)
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.06.11-1945.01.18
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Flossenbürg (Niemcy) Bydgoszcz KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Berno (Szwajcaria) Katowice
Mazińska Michalina
TematEgzekucje uliczne w Warszawie
Data wydarzenia1939.09.16-1942
LokalizacjaWarszawa, ul. Białołęcka 103
Domasik Stanisław 1884, Witkowice (pow. oświęcimski)
TematKościół prześladowany
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKraków, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, al. Mickiewicza 30 KL Auschwitz-Birkenau Kraków, Kościół św. Szczepana, ul. Sienkiewicza 19
Gitler-Barski Józef 03.03.1898, Warszawa
TematGetto warszawskie – piekło w środku miasta
Data wydarzenia1940.10-1943.04
LokalizacjaWarszawa, Getto Warszawa, ul. Leszno Warszawa, ul. Prosta/ ul. Żelazna Warszawa, pl. Unii Lubelskiej Warszawa, ul. Czeczota Niemiecki obóz zagłady Treblinka
Węgrzyn Elżbieta 1911?
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaMyślenice Nowy Wiśnicz, Obóz pracy przymusowej Tarnów Kraków, ul. Floriańska 47 Kraków, Więzienie kobiece Montelupich-Helclów, ul. Helclów 2 Bochnia Kraków, Wola Duchacka Kraków, Płaszów Kraków, Bieżanów Rabka-Zdrój, Obóz pracy przymusowej, ul. Poniatowskiego Kraków, Getto Warszawa, Getto Kraków, Szpital wojskowy, ul. Wrocławska 1/3 Kraków, Pomnik Mickiewicza, Rynek Główny Kraków, Ratusz, pl. Rynek Główny 1
Heliczer Helena 27.07.1890, Jezierna (dziś: Ukraina)
Temat