Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (169)
Horczak Krystyna 23.03.1914, Warszawa
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1943.12.19-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau)
Kowalski Mieczysław 15.04.1910, Dniepr (Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.03-1941.03
LokalizacjaKL Auschwitz I
Wąsowicz Tadeusz 29.07.1906, Limanowa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1922.08.31-1944.10.16
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Pająk Wilibald 15.12.1922, Katowice
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Piątkowska Antonina 24.12.1900, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.03.10-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Brzeszcze
Taul Roman 28.02.1917, Bytom
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.24-1944.09.30
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Nosal Eugeniusz 19.08.1910, Nowy Sącz
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1922.08.31-1944.10.16
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Kukla Zbigniew 11.08.1910, Kalwaria Zebrzydowska
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1945.01.18
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Plaskura Józef 23.01.1911, Brzeszcze
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.06.20-1944.09.01
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Grabczyński Jan 21.05.1908, Tarnów (woj. dolnośląskie)
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.12.15-1944.03.30
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10
Vuysje David
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1943.03-1945.02
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Mandelbaum Henryk 15.12.1922, Olkusz
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1944.05.01-1944.05.01
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Dubiel Stanisław 13.11.1910, Chorzów (woj. śląskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.11.06-1945.01.19
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Nierychło Franciszek 17.11.1905, Łagiewniki
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06-1944.05.31
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Brol Franciszek 01.11.1919, Hajduki Wielkie (Chorzów)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.22-1942.03.04
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci
Bratro Zofia 14.02.1906, Dębica
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.12.14-1945.01.17
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III
Mayer Ludwik Antoni 19.09.1899, Wiedeń (Austria)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01-1944.12.12
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Wąsowicz Tadeusz 29.07.1906, Limanowa
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1922.08.31-1944.10.16
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau)
Sarnowska Jadwiga 1921?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.09.14-1945.01.18
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Bartosiewicz Henryk 1909?
Temat