Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (8)
en
Kotowska Łucja 1929?
TematPolacy ratujący Żydów na Ziemi Lwowskiej
Data wydarzenia1939-1985
LokalizacjaKopyczyńce (Ukraina) Lwów (Ukraina) Bytom Wrocław
Hyla Sabina 22.01.1933
TematPolacy ratujący Żydów na Nowogródczyźnie
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaLida (Białoruś), ul. Koszykowa Starogard Gdański Kraków Lida (Białoruś), Getto Lida (Białoruś), ul. Kolejowa KL Auschwitz-Birkenau Bytom Huta Hubertus (Huta Zygmunt), ul. Fabryczna 1 Szczecin
en
Taul Roman 28.02.1917, Bytom
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.24-1943
LokalizacjaKL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Bytom Huta Hubertus (Huta Zygmunt), ul. Fabryczna 1
en
Czardybon Bernard 18.06.1901, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.12.18-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I Berlin (Niemcy), Więzienie Moabit, Lehrter Straße 5 Katowice, Areszt Śledczy, ul. Mikołowska 10a Bytom, Areszt śledczy, Tarnowitzer Straße (ul. Wrocławska 4) Gliwice, Areszt Śledczy, Klosterstraße (ul. Siemińskiego 10) Wrocław, Areszt Śledczy, Freiburger Straße (ul. Świebodzka 1) Frankfurt nad Odrą (Niemcy), Więzienie, Collegienstraße 10 Głogówek, Zamek Oppersdorffów, Schloßstraße (ul. Zamkowa 23) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Olszówka Erwin 24.09.1916, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.04.15-1945.01.18
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz KL Majdanek Warszawa Bytom, Areszt śledczy, Tarnowitzer Straße (ul. Wrocławska 4) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Dachau (Niemcy) Chorzów (woj. śląskie) KL Dachau (Niemcy) KL Stutthof
en
Trębaczowski Jan 22.02.1920, Radzionków
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.12.18-1945.01.18
LokalizacjaRadzionków Bytom, Siedziba Gestapo, ul. Gustav-Freytagstrasse (ul. Oświęcimska 11) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
en
Czardybon Bernard 18.06.1901, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.12.18-1945.01.18
LokalizacjaChorzów (woj. śląskie) KL Auschwitz I Katowice, Areszt Śledczy, ul. Mikołowska 10a Bytom, Siedziba Gestapo, ul. Gustav-Freytagstrasse (ul. Oświęcimska 11) Gliwice, Siedziba Gestapo, ul. Zygmunta Starego 20 Berlin (Niemcy), Więzienie Moabit, Lehrter Straße 5 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Jagmin-Sadowski Jan Andrzej 24.04.1895; Grójec
Temat