Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Witness (date and place of birth)
-
-
Subject
-
-
Event Date
-
Location
-
-
Victims
-
-
Perpetrators
-
-
Crimes
-
-
Place
-
-
Content
-
-
Object type
-
-
Object Creation Date
-
File creator
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5578)
Gleichgewicht Fryderyk 1895
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.06.29 - 1941.09.30
LokalizacjaBiałystok Łuck (Ukraina, obwód wołyński) Urzła (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wytegorski) Ufa (Rosja, Baszkortostan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Greszler Wiktor 1905
TematNa zesłaniu – Republika Mari El
Data wydarzenia1940.06.29 - 1941.09.30
LokalizacjaŁugowoje (Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) K Koźmodiemiansk (Rosja, Republika Mari El) Tri Rutki (Rosja, Republika Mari El, rejon gornomarijski) Lwów (Ukraina) Żmerynka (Ukraina, obwód winnicki)
Dobrowolski Tomasz 1914.08.02
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1940.06.29 - 1941.09
LokalizacjaLwów (Ukraina) Kozikowo (Rosja, Republika Mari El, rejon juryński) Specposiołek “Czwarty Skład” wilajet fergański (Uzbekistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Remisz Jan 26.08.1879
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1940.06.11-1945.01
LokalizacjaLas Rakowski (Las Wolborski) Piotrków Trybunalski Piotrków Trybunalski, Getto
Zając Teodozja
TematTajne nauczanie w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1944
Lokalizacja-
Kuryłowicz Piotr 1918?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.10.12-1942
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Augustów (woj. podlaskie), Budynek Zarządu Wodnego, ul. 29 Listopada 5 Brześć (Białoruś) Workuta (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nukus (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan)
Płatacz Wiktor
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.02.12
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Teheran (Iran) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Tiemłag (Rosja, Republika Mordowii) Czokpak (Kazachstan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Putewaja (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Gwiazdomorski Jan 04.02.1899, Kraków
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia1939.11.01-1945
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Kraków KL Auschwitz-Birkenau Wrocław, Więzienie karne, ul. Kleczkowska 35 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy)
Kaszubowski Jan 05.10.1902, Nyguta
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1942
LokalizacjaGdańsk Gdynia Bydgoszcz Wejherowo KL Stutthof
Mańkowski Augustyn 20.05.1890, Warszawa
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.06.14-1945.01.18
LokalizacjaNowy Wiśnicz KL Auschwitz I Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz III (Monowitz) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy) Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Świętochłowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Łagisza, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Blechhammer Kędzierzyn-Koźle, Obóz pracy przymusowej
Staszewski Jan 1885?, Mniowice
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKielce, Dom kultury robotniczej, ul. 3 Maja (ul. Ściegiennego 2)
Saltarski Stefan 1913, Czarkowy
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKielce, Dom kultury robotniczej, ul. 3 Maja (ul. Ściegiennego 2)
Piotrowski Feliks
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.15-1942.03.18
LokalizacjaWiatłag (Rosja, obwód kirowski) Korzec (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina) Orenburg (Kazachstan) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Nowak Zygmunt
TematPolacy ratujący Żydów na Mazowszu
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaZalesinek (Piaseczno, pow. piaseczyński) Radom Grójec, ul. Piłsudskiego Gołków (Piaseczno, pow. piaseczyński), ul. Okrężna Zalesie Dolne (Piaseczno, pow. piaseczyński) Piaseczno (pow. piaseczyński)
Nowak Władysława
TematPolacy ratujący Żydów na Mazowszu
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaZalesie Dolne (Piaseczno, pow. piaseczyński)
Kostek Michalina
TematPolacy ratujący Żydów na Ziemi Lwowskiej
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaMikulińce (Ukraina)
Kopeć Izabela
TematPolacy ratujący Żydów w Warszawie
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaWarszawa
Sikora Zyta
TematPolacy ratujący Żydów w Małopolsce
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaBrzeziny (pow. ropszycko-sędziszowski) Dębica (woj.podkarpackie)
Segiet Maria
TematPolacy ratujący Żydów na Mazowszu
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaJedlnia-Letnisko
Roszkowski Paweł 1927
Temat