Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (2822)
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.13-1939.10.13
LokalizacjaJabłuszek Duży Śluza
Szulc
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.13-1939.10.13
LokalizacjaLiniewo
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.13-1939.10.13
LokalizacjaLiniewo
Zielesski Tadeusz
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.10.13-1939.10.13
LokalizacjaBędomin
Zając Teodozja
TematTajne nauczanie w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1944
Lokalizacja-
Saltarski Stefan 1913, Czarkowy
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKielce, Dom kultury robotniczej, ul. 3 Maja (ul. Ściegiennego 2)
Staszewski Jan 1885?, Mniowice
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKielce, Dom kultury robotniczej, ul. 3 Maja (ul. Ściegiennego 2)
Zagórska Antonina 1888?, Niestachów
TematStadion Leśny, Słowik, Herby – kieleckie miejsca straceń
Data wydarzenia1939.09-1940.02.26
LokalizacjaKielce, Stadion Leśny Chroberz, Obóz pracy przymusowej Kielce, Posterunek Gestapo, ul. Focha (ul. Paderewskiego 13) Wola Kopcowa
Kuryłowicz Piotr 1918?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.10.12-1942
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Augustów (woj. podlaskie), Budynek Zarządu Wodnego, ul. 29 Listopada 5 Brześć (Białoruś) Workuta (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nukus (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan)
Sobolewski Bolesław 1899
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09-1941.09.13
LokalizacjaWilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś) Riazań (Rosja, obwód riazański) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Kaszubowski Jan 05.10.1902, Nyguta
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1942
LokalizacjaGdańsk Gdynia Bydgoszcz Wejherowo KL Stutthof
Filipowicz Maria
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaWzdół Rządowy
Kaczor Stanisława
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaWzdół Rządowy
Reda Kazimiera
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaStrachomin Seroczyn (pow. siedlecki)
Ślumowska Barbara
TematPolacy ratujący Żydów w Warszawie
Data wydarzenia1939-1943
LokalizacjaWarszawa, ul. Chmielna 92 Warszawa, Getto
Konarzewski Władysław
TematPolacy ratujący Żydów na Mazowszu
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaMogielnica (pow. grójecki) Bądków (pow. grójecki)
Rozworska Estera
TematPolacy ratujący Żydów na Kielecczyźnie
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaLolin Wojciechów (pow. kazimierski) Stradlice Wronin (pow. proszowicki) Gorzków (pow. kazimierski)
Wesołowska Germana
TematPolscy Sprawiedliwi wśród Narodów Świata
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaWarszawa, Klasztor Sióstr Niepokalanek, ul. Kazimierzowska 59 Szymanów (pow. sochaczewski), Klasztor Sióstr Niepokalanek, ul. Szkolna 2 Łomianki, Zgromadzenie zakonne Sióstr Niepokalanek, ul. Sobieskiego 1 Skolimów Mironowe Górki Warszawa, Getto Koźle (pow. zgierski) Warszawa, ul. Kazimierzowska 60 Wałbrzych, Sobięcin
Rytel Maria
TematKościół katolicki z pomocą Żydom
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaSzymanów (pow. sochaczewski), Klasztor Sióstr Niepokalanek, ul. Szkolna 2 Warszawa, Klasztor Sióstr Niepokalanek, ul. Kazimierzowska 59 Łomianki, Zgromadzenie zakonne Sióstr Niepokalanek, ul. Sobieskiego 1
Raczkiewicz Zbysław 04.09.1925, Pobołowice
Temat